BL: Orbánék nyílttá tették a visszavágót a City ellen, az Inter legyűrte a Portót - videó

A Manchester City az első félidőben lefocizta a Lipcsét, a német csapat viszont szünet után feltámadt. Az Inter egy hajrágóllal verte az emberhátrányban játszó Portót.
Privacsek András 2023. február 22., szerda 22:54
Szerző: Privacsek András 2023. február 22., szerda 22:54

Willi Orbán és Szoboszlai Dominik is kezdő volt a City elleni nyolcaddöntőben,

A 14. percben Dias közeli fejesét fogta Blaswich. A 27. percben megszerezte a vezetést a City: A hazaiak eladták a labdát a saját tizenhatosuk közelében, Grealish lecsapott rá, letette Gündogannak, ő Mahreznek, aki 15 méterről a bal sarokba bombázott. Majd Grealishnek volt egy próbálkozása éles szögből, de nem talált kaput.

A félidő hosszabbításában veszélyeztetett először a Lipcse: Werner 16 méteres lövését védte Ederson. Az első félidőben óriási mezőnyfölényben játszottak a vendégek.

A második játékrészt is aktívabban kezdte a City, az 52. percben azonban Henrichs fejelt fölé, majd két perccel később Szoboszlai készítette le a labdát a csereként beállt játékosnak, aki kissé szélről, 17 méterről mellé lőtt. A 63. percben André Silva egy szép csellel tisztára játszotta magát, Ederson viszont jól mozdult ki és elakadt benne a labda.

A 69. percben Szoboszlainak volt egy távoli bombája, amit Ederson szögletre mentett. A szöglet után Gvardiol fejesből egyenlített.

Négy perccel később Gündogan löketét ütötte ki a hazai kapus. A folytatásban a manchesteriek nem tudtak felpörögni, így maradt az 1-1.

A másik szerdai nyolcaddöntőn az Inter Lukaku 86. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a Portót.