BL: Szoboszlai-bomba kellett a City elleni gólhoz, Lukaku 103 kilója toptéma lett, totális az angol égés - visszhangok

A legérdekesebb sztorik és nyilatkozatok a szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzések kapcsán. Videók és visszhangok Lipcséből és Milánóból.
Csakfoci.hu 2023. február 23., csütörtök 9:43
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 23., csütörtök 9:43

Szerdai BL-meccsek: Semmi sem dőlt el

Eredmények:

RB Leipzig - Manchester City 1-1 (Gvardiol 70., ill. Mahrez 27.) - bővebben itt!

Internazionale - FC Porto 1-0 (Lukaku 86.) - piros lap: (Otavio (Porto, 78.)

Guardiola furcsa húzása: "Én döntöm el, mikor cserélek és mikor nem"

Marco Rose, az RB Leipzig vezetőedzője szerint más-más félidőket játszott csapata a vendég Manchester City elleni 1-1-re végződött labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntő nyitó felvonását szerdán este.

- Nem voltunk ott az első félidőben, nagyon passzívan játszottunk. De a másodikban megváltozott a kép, nyomtuk, nálunk volt a labda - mondta Rose.

Kollegája, Josep Guardiola összeségében elégedett volt az angol Premier League-ben címvédő Manchester City teljesítményével, azonban elismerte, hogy a lipcsei alakulat a szünetet követően már jobban játszott, és nehezükre esett birtokolni a labdát. - De irányítottuk a meccset, és ez az, amit tehettünk az első felvonáson, Németországban - tette hozzá.

Érdekesség, hogy Guardiola egyetlen egyet sem cserélt az összecsapáson. Ezzel kapcsolatban újságírói kérdésre válaszolva elmondta:

Egyszerű: én döntöm el, mikor cserélek és mikor nem. Öt cserére van lehetőségem. Ez nem jelenti azt, hogy meg kell csinálnom ezeket a cseréket. Nagyon elégedett voltam azzal, amit láttam

- fogalmazott a katalán szakember.

- Nem voltak nagyok az elvárásaim - tette hozzá a tréner. - Az volt az érzésem, hogy a döntetlen a visszavágón dől el. 180 percig tart a párharc, és nem akartam itt 4-0-ra vagy 4-3-ra kikapni. Négy meccsünk volt 10 nap alatt, holnapután már repülünk Bournemouthba. Mindezt figyelembe kellett vennem, és nagyon örülök a játékunknak. Nincs meg a csapatunk ahhoz, hogy az átlövésekben felvegyük velük a versenyt. Jobbak nálunk, gyorsabbak és erősebbek, ezekben a helyzetekben a német csapatok jobbak nálunk. Nagyon sokat kellett tartanunk a labdát. De talán a visszavágón úgy döntök majd, hogy megőrülök, és kilenc csatárral játszom majd...A a meccs után a játékosaim feje le volt hajtva az öltözőben. Megkérdeztem tőlük, hogy miért? Nincs rá semmi okuk, nagyon jó meccset játszottak, és olyan futballt mutattak be, amilyet kellett.

"Lukaku? 103 kilót cipel magán"

A Porto ellen győztes gólt jegyző Romelu Lukaku rég lehetett ilyen boldog. Az Inter belga csatára nagyon nehéz időszakon van túl és sok kritika is érte teljesítménye miatt. A szerdai mérkőzést követően igen sajátos módon védte meg a milánói klub vezérigazgatója, Giuseppe Marotta.

Hogy miért kezdett a kispadon? El kell mondani, hogy Lukaku 103 kilogrammot cipel magán, így természetes, hogy vannak és lesznek hullámvölgyei fizikálisan.

Még mindig lábadozik a sérülése után, és úgy gondolom, hogy az edzőnk az egyetlen, aki képes felmérni a formáját és azt, hogy hogyan lehet őt a legjobban használni. Véleményem szerint a kispadon ülő futballisták ugyanolyan fontosak, mint a kezdőjátékosok, és készen kell állniuk arra, hogy hozzájáruljanak a sikeres munkához. A vb miatti bajnoki szünet nagy kihívás volt Lukaku számára mind fizikai, mind pszichológiai szempontból. Sérülésekkel küszködött, de abban a reményben vett részt a tornán, hogy valami pluszt jelent majd a csapata számára. Ő egy abszolút tökéletes profi, aki mindig és mindent belead. Tudom, hogy ebben a szezonban eddig nem azt hozta, amit vártunk tőle, de bízunk benne, hogy az idény utolsó hónapjaiban még komolyan beleszólhat a játékunk alakulásába.

Szoboszlai "indirekt gólpassza" elég látványos lett

Az RB Leipzig a sérült Gulácsi Péter nélkül, de Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal a kezdőcsapatban játszotta végig az összecsapást. Utóbbi nagy szerepet játszott az egyenlítő gól megszerzésében, hiszen távol löketét szögletre kellett mentenie Ederson kapusnak, a sarokrúgás után pedig a horvát Gvardiol fejjel egalizált.

Elmaradt egy manchesteri 11-es?

A lipcsei BL-nyolcaddöntő második félidejében a hazaiak cserejátékosa, Benjamin Henrichs a felvételek alapján kézzel ütött a labdába, de sem Serdar Gözübüyük játékvezető, sem a VAR-szoba nem látott szabálytalanságot.

Salzburgi osztálytalálkozó Haalanddal, Roséval és Szoboszlaival

A meccs után három volt salzburgi, azaz Marco Rose, a Leipzig vezetőedzője, Szoboszlai Dominik és persze a City norvég csillaga, Erling Haaland jó hangulatú beszélgetést folytatott egymással.

Premier League: Nyeretlenül; Serie A: Hibátlanul

Egyik angol csapat sem tudta megnyerni az első BL-nyolcaddöntőjét, sőt, a City lett az egyetlen, amelyik nem veszítette el...olyan viszont korábban még soha nem fordult elő, hogy három olasz klub is győzelemmel kezdje a legjobb 16 között vívandó párharcokat.

Történelmet írt a City játékosa

A City a 27. percben szerzett vezetést az algériai Riyad Mahrez révén, ő az ötödik afrikai labdarúgó, aki elérte a húszgólos határt a legrangosabb európai kupasorozatban.