BL-selejtezők: Kleinheislerék őrült meccsen jutottak tovább, 8 gól Magyarországon - eredmények, videók

Ez történt a Bajnokok Ligája keddi selejtezőin - gólok, gólszerzők, videók.
Csakfoci.hu 2023. augusztus 1., kedd 22:33
Szerző: Csakfoci.hu 2023. augusztus 1., kedd 22:33

A Kleinheisler Lászlót csereként bevető görög Panathinaikosz ellen idegenben fordított 0-1 után az ukrán Dnipro, de a szlovén Sporar második (egyenlítő) gólja lezárta a nyitott kérdéseket. A magyar válogatott középpályás a 70. percben állt be a szerb Filip Djuricic helyére, és csapatával együtt továbbra is versenyben van a BL-főtábláért. Az igencsak fordulatos találkozót egyébként a vendégek középpályása, Volodymyr Tanchyk piros lapja tette különösen színessé a 75. percben.

Egészen hihetetlenül alakult a BATE Boriszov és az Arisz Limasszol visszavágója Mezőkövesden. Azok után, hogy a ciprusiak az első meccsen 6-2-re kiütötték ellenfelüket, a második meccsen is gyorsan előnybe kerültek, majd a zártkapus találkozón további hét újabb gól is esett! Végül 3-5 lett a meccs vége Matyóföldön, összessítésben pedig 11-5-tel(!) jutottak tovább a szigetországiak a következő körbe.

Az Olimpija Ljubljana óriási csatában, egy 92. percben szerzett góllal (és egy, a 102. percben védett 11-essel...) búcsúztatta a bolgár Ludogorecet, de a szlovák bajnok Slovannak is meggyűlt a baja a bosnyák Zrinjskivel, amely végül döntetlent tudott elérni idegenben, igaz, így is a pozsonyiak léptek tovább.

BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐK, 2. FORDULÓ, KEDD:

Panathinaikosz – Dnipro-1 2-2 (Sporar 15., 70. ill. Dovbik 24., Sarapij 54.)

Továbbjutott a Panathinaikosz (5-3).

BATE Boriszov - Arisz Limasszol 3-5 Gromyko 25. - 11-esből, Martynov 48., Laptev 93. - 11-esből, ill. Babicka 8., Gomis 26., Caju 35., Bengtsson 56., Stępiński 74.)

Továbbjutott az Arisz (11-5, kettős győzelemmel).

Olimpija Ljubljana – Ludogorec 2-1 (Elsnik 18., 92., ill. Despodov 15.)

Továbbjutott az Olimpija (3-2).

Slovan Bratislava – Zrinjski 2-2 (Cavric 5., Zuberu 66., ill. Barisic 75., Ivancic 93.)

Továbbjutott a Slovan (3-2).