Fotó: fradi.hu

BL-selejtező: Vért izzadt a Fradi a Feröer-szigeteken

0-0-s döntetlennel ért véget kedden a Ferencvárosi első, KÍ Klaksvík elleni Bajnokok Ligája-selejtezője a Feröer-szigeteken.
Dudás Gábor 2023. július 11., kedd 22:36
Szerző: Dudás Gábor 2023. július 11., kedd 22:36

Jobban kezdett az esélyesebb Ferencváros a Við Djúpumýrar stadionban, a nyáron igazolt magyar gólkirály egyszer lábbal, majd kétszer fejjel is veszélyeztetett az első 12 percben, az első helyzetnél a hazaiak kapusa, a svéd Jonatan Johansson védett nagyot.

A kezdeti lendület azonban alábbhagyott és a számunkra meglehetősen szokatlan minőségű, borítású és méretű pályán nagyon lelkesen, olykor pedig igen keményen is futballozó hazaiak is képesek voltak veszélyeztetni, elsősorban szögleteik révén, akadt olyan két perc is, amikor három feröeri sarokrúgásban is benne volt a gól lehetősége.

Az FTC játéka akadozott, de így is a kapuba talált a 24. percben a magyar bajnok, ám Traoré gólját les miatt érvénytelenítette az észt játékvezető. A félidő lefújása előtt aztán szerencséje volt a Fradinak: egy (sokadik) nagy bedobást követően Andreasen csúsztatta meg a labdát, az ötösnél berobbanó Forren pedig szétfejelte a felső lécet - itt már Dibusz is verve volt, de maradt a 0-0 a szünetre.

Csere egyik oldalon sem volt a szünetben, de foci sem sok akadt a fordulást követően. Az szembetűnő volt - és valószínűleg Sztanyiszlav Csercseszov külön is kérhette a játékosoktól -, hogy a Fradi sokkal többet próbálkozott távolról, de így sem tudott sok veszélyt okozni a hazai kapunál.

Az "idény eleji forma" alaposan rányomta a bélyegét a talákozóra, a feröeriek a képességeiknek megfelelően küzdöttek a nagyobb nevű ellenféllel, a magyar bajnok pedig nem igazán talált fogást északi riválisán. Kisebb lehetőségei így is voltak, elsősorban Civic beadásaival operálva, ám sem Varga Barnabás, sem a társak nem voltak elég pontosak a befejezéseknél.

Így maradt az igazságos 0-0, az FTC tehát nem kezdte jól a nemzetközi szereplését a 2023/2024-es idényben, de lesz lehetősége a javításra, rögtön a feröeriek elleni jövő heti, budapesti visszavágón.

Bajnokok Ligája-selejtezők, 1. forduló, 1. mérkőzés:

KÍ Klaksvík – Ferencváros 0-0

KÍ: Johansson – B. Petersen, Vatnsdal, Forren – Jönsen, Andreasen, Pavlovic (Danielsen, 56.), Da Silva – Frederiksberg, Kassi (Gussias, 88.), Kronberg (Mikkelsen, 78.)

FTC: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Cissé, Civic – Baráth, Esiti (Sigér, 73.) – Marquinhos (Owusu, 67.), Zachariassen (Makreckis, 92.), Traoré (Lisztes, 67.) – Varga B.

Csercseszov a feröeri BL-döntetlenről: "Nem voltak nehézségeink, az történt, amit vártunk"
A Ferencváros vezetőedzője szerint pont azt kapták a mérkőzéstől, amit vártak.
Honvéd
Visszavonulás
Bejelentette visszavonulását a Honvéd 38 esztendős védője, Ivan Lovric.
Gera Dániel szerződését meghosszabbította az NB I-es Diósgyőr.
Novothny Soma
A Ruch Chorzow kiesése azt jelenti, hogy nem érvényesítik a Novothny Soma szerződésében szereplő plusz egyéves hosszabbítási opciót, így a támadó nyáron csapatot válthat.