BL: Orbán gólt fejelt a Bernabéuban, de a Real jutott tovább - videó

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Leipzig Gulácsival és Orbánnal a kezdőben jól játszott a Real Madrid vendégeként, de győznie nem sikerült, így kiesett. A City otthon is legyőzte a Köbenhavnt.
Csakfoci.hu 2024. március 6., szerda 22:53
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 6., szerda 22:53

A Leipzig bátran kezdte a meccset, a 9. percben Sesko lépett ki ziccerben, de Lunin nagyot védett, igaz, utána az asszisztens jelezte, hogy les volt. A Real fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását, de nagy helyzetet nem tudott kialakítani. A 29. percben Valverde szélről leadott megpattanó lövését fogta magabiztosan Gulácsi.

A félidő hajrájában többet volt a labda a lipcseieknél, a 40. percben Xavi Simons 16 méteres lövését védte bravúrral Lunin, két perccel később pedig Openda 14-ről kicsivel célzott mellé.

A második félidőt is jól kezdte a Leipzig, Openda vitte el a labdát a kapus mellett, de kisodródott, megpróbált befelé cselezni, Lunin azonban rávetődött a játékszerre.

Az 54. percben Vinicius taszított egy nagyot Orbánon, aki, ahogy próbált felállni számonkérte a Real támadóján, ő pedig ellökte a magyar védőt. A hazaiak játékosa megúszta egy sárgával. A 63. percben volt a Real első komolyabb helyzete, Rodrygo kemény löketét azonban Gulácsi szögletre ütötte.

Két perccel később egy szép hazai kontra végén Bellingham ugratta ki Viniciust, aki 12 méterről a jobb sarokba vágta.

Nem sokáig örülhetett a Real, a 68. percben Orbán 6 méteres fejessel egyenlített. A 82. percben kevés hiányzott az újabb Orbán gólhoz, de ezúttal pár centit tévedett a védő.

A vendégek a 92. percben nagyon közel jártak ahhoz, hogy kiharcolják a hosszabbítást, Dani Olmo emelése azonban a lécen csattant.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntők, visszavágók, szerda:

Real Madrid - Leipzig 1-1 (Vinicius 65., ill. Orbán 68.), továbbjutott a Real 2-1-es összesítéssel

Manchester City - Köbenhavn 3-1 (Akanji 5., Alvarez 9., Haaland 45., ill. Elyounoussi 29.), továbbjutott a City 6-2-es összesítéssel

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)