BL: Hiába játszott hatalmas fölényben a City, a Real 11-esekkel továbbjutott - a Bayern is elődöntős

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a City nem bírt hazai pályán a Real Madriddal és a hosszabbítás sem hozott döntést, 11-esekkel pedig a spanyolok jutottak tovább. A Bayern München elbúcsúztatta az Arsenalt.
Csakfoci.hu 2024. április 17., szerda 22:55
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 17., szerda 22:55

A Real bátran és jól kezdett a City otthonában és a 12. percben megszerezte a vezetést: Vinícius adott középre, Rodrygo első lövése kijött a kapusról, de a duplázást már nem hibázta el. A hazaiak nem sokkal később egyenlíthettek volna, de Haaland fejese a lécről levágódott, Bernardo Silva pedig három méterről mellé lőtt. Ezt követően az angol bajnok beszorította a vendégeket, De Bruyne és Grealish is próbálkozott, sikertelenül.

A második félidőt nagyobb sebességgel kezdte a City. Grealishnek volt egy jó lökete, amit Lunin kiöklözött, majd az 51. percben a kapus és Nacho nem értették meg egymást, de végül a védő menteni tudott.

A 76. percben egyenlítettek a hazaiak, a csereként beállt Doku adott középre, Rüdiger rosszul ért a labdához, ami De Bruyne elé került és öt méterről felvarrta a léc alá. Öt perccel később  a belga eldönthette volna, de 10 méterről fölé lőtt.

Jöhetett a hosszabbítás és a 106. percben Rüdiger közelről fölé bombázott. 120 perc alatt sem született újabb gól, 11-esek döntöttek: Alvarez belőtte, Modric lövését kivédte Ederson. A második körben Bernardo Silva feladta Luninnak, Bellingham begurította. A harmadik sorozatban Kovacic lövését megfogta Lunin, Lucas Vazquez a jobb sarokba lőtte. Foden bebombázta, Nacho sem hibázott. Az ötödik körben Ederson bevágta, Rüdiger is, továbbjutott a Real

A Real Madrid ellenfele a Bayern München lesz az elődöntőben, a Dortmund pedig a PSG-vel találkozik.

A másik szerdai negyeddöntőben a Bayern München Kimmich szép fejesével hazai pályán begyűrte az Arsenalt és továbbjutott.

Bajnokok Ligája-negyeddöntők, visszavágók:

Manchester City - Real Madrid 1-1 (De Bruyne 76., ill. Rodrygo 12.), továbbjutott a Real 4-4 után 11-esekkel (3-4)

Bayern München - Arsenal 1-0 (Kimmich 63.), továbbjutott a Bayern 3-2-vel

Kirúgták és kinevezték
Szivics Tomiszláv
A Mladsot egy éven belül másodjára köszönt el az MK-győztes edzőtől, aki néhány óra alatt csapatot talált magának - szintén a szerb élvonalban.