BL: A Napoli kapusa fejelte a Real Madrid győztes gólját, óriásit égett a Manchester United - videók

A Real Madrid fordulatos mérkőzésen 3-2-re győzött a Napoli vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkör második fordulójának keddi rangadóján.
Csakfoci.hu 2023. október 3., kedd 23:06
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 3., kedd 23:06

A találkozón a spanyol együttesé volt az első helyzet, de a játékrész első felében a hazaiak irányították a játékot és egy szögletet követően vezetéshez jutottak. A félidő közepén aztán némileg váratlanul Vinicius Jr. góljával egyenlített a Madrid, amitől a hazaiak érezhetően megzavarodtak és a 34. percben a vendégek át is vették a vezetést Jude Bellingham szólója után, melyhez kissé érthetetlenül asszisztált a nápolyi védelem.

A második félidőre összeszedetten érkezett a Napoli, nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, veszélyes támadásokat vezetett és viszonylag gyorsan egyenlíteni tudott, egy hosszas videózást követően megítélt büntetőből Piotr Zielenski révén. A folytatásban is az olasz alkulat volt veszélyesebb, a Real a félidő közepén talált kissé magára, majd egy szöglet után Valverde bombázott messziről kapura, a labda pedig a lécről a hazai kapus, Alex Meret fejére/tarkójára, onnan pedig a kapuba vágódott. Ezzel ismét a spanyol gárda állt jobban és előnyét a lefújásig megőrizte.

Az A-csoportban a favorit Bayern München - amelynek Lőw Zsolt a másodedzője - a vártnál sokkal nehezebben, 0-1-ről fordítva 2-1-re győzött a Köbenhavn otthonában, ezzel sorozatban a 17. idegenbeli BL-csoportmeccsét vívta meg veretlenül, amivel beállította az FC Barcelona 2006 és 2012 között elért rekordját. A bajor gárda összességében már 36 mérkőzés óta nem kapott ki a BL csoportkörében. Legutóbb 2017 szeptemberében, a Paris Saint-Germain tudott győzni ellene.

A játéknap egyik legnagyobb meglepetését a Galatasaray szolgáltatta, kétszer is hátrányból állt fel. Ráadásul Mauro Icardi büntetőt hibázott, a csapat mégis 3-2-re legyőzte a mély gödörben lévő, házigazda Manchester Unitedet, mely két kör után pont nélkül az utolsó az A-jelű négyesben. A török együttes története során először nyert Angliában.

Szintén kellemetlen estéje volt az Arsenalnak, amely hiába szerzett gyorsan vezetést a Lens vendégeként, a franciák fordítottak és 2-1-re nyertek. (mti / csakfoci.hu)

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

A-csoport:

Manchester United – Galatasaray 2-3 (Höjlund 17., 67., il. Zaha 23., Aktürkoglu 71., Icardi 81.) – piros lap: Casemiro (MU, 77.)

FC Köbenhavn – Bayern München 1-2 (Lerager 56., ill. Musiala 67., Tel 83.)

B-csoport:

Lens – Arsenal 2-1 (Thomasson 25., Wahi 69., ill. G. Jesus 14.)

PSV Eindhoven – Sevilla 2-2 (L. de Jong 86. – 11-esből, Teze 95., ill. Gudelj 65., En-Nesiri 87.)

C-csoport:

Napoli – Real Madrid 2-3 (Östigard 19., Zielinski 54. – 11-esből, ill. V. Júnior 27., Bellingham 33., Meret 78. – öngól)

Korábban: Union Berlin – Braga 2-3

D-csoport:

Internazionale – Benfica 1-0 (M. Thuram 62.)

Korábban: Salzburg – Real Sociedad 0-2

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.