BL: A Bayern már a döntőben érezhette magát, aztán jött Ancelotti csodacseréje - videó

A BL második elődöntőjének visszavágóján a Real Madrid játszott veszélyesebben, de sokáig úgy tűnt, a Bayern München nyer és döntőbe jut, a Real azonban a végén két perc alatt fordított.
Csakfoci.hu 2024. május 8., szerda 23:01
Szerző: Csakfoci.hu 2024. május 8., szerda 23:01

Mindkét csapat támadólag lépett fel, az első nagy helyzet a Real előtt adódott a 13. percben: Vinícius éles szögből leadott lövése kijött a jobb kapufáról, Rodrygo duplázását pedig védte Neuer. A 28. percben Kane tüzelt 19-ről alig mellé. A 40. percben Vinícius veszélyesen csavarodó beadását Neuer paskolta szögletre.

A második félidő egy veszélyes Bayern lövéssel kezdődött, Davies lökete Carvajalon pattant kicsivel a kapu fölé. Nem sokkal később Kane 15 méteres lövését Lunin ütötte ki.

Az 55. percben Vinícius sokadszor verte meg védőjét, középre gurított, Rodrygo pedig centikkel mellé lőtt. Majd Neuer egy percen belül két nagyot védett: előbb Rodrygo 25 méteres szabadrúgását tolta ki, aztán Vinícius bombáját ütötte szögletre. A 66. percben Musiala tette kapura a labdát, de Lunin is a helyén volt.

Három perccel később a bajorok megszerezték a vezetést: Davies kicselezte Rüdigert és a hosszúba zúdította a labdát.

A madridiak gyorsan gólt szereztek: De Ligt-ről gurult a labda a sarokba. A VAR azonban megvizsgálta az esetet és mivel előtte Nacho ellökte Kimmichet, a játékvezető nem adta meg a gólt. Kevés hiányzott a Bayern második találatához, Kane azonban nagy helyzetben az oldalhálóba lőtt.

A 88. percben egyenlített a Real: Vinícius gyenge lövése kijött Neurerről: a csereként beállt Joselu közelről a hálóba passzolt.

A rendes játékidő utolsó percében Rüdiger adott középre, Joselu pedig már a spanyolokat juttatta előnyhöz.

A csapatok végül 105 percig játszottak és a végén a Real Madrid örülhetett.

A Dortmund - Real döntőre június 1-jén kerül sor a Wembleyben.

Bajnokok Ligája-elődöntő, visszavágó:

Real Madrid - Bayern München 2-1 (Joselu 88., 90., ill. Davies 69.), továbbjutott a Real 4-3-al

Négy távozó
Az Újpest elleni mérkőzést megelőzően négy játékosától elbúcsúzott a Ferencváros, Kubatov Gábor mindannyiukat személyre szóló ajándékkal lepte meg.