BL: A Barcelona hármat vágva, az Arsenal vért izzadva hozta a továbbjutást - videók

Az FC Barcelona és a is bejutott a legjobb nyolc közé kedden a Bajnokok Ligájában.
Csakfoci.hu 2024. március 12., kedd 23:45
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 12., kedd 23:45

A Napoli elleni nyolcaddöntős párharc keddi visszavágóján a katalánok hazai környezetben bő negyedóra játék után már két góllal vezettek, de az olasz bajnok Amir Rrahman révén, a sorozat történetének első koszovói góljával még az első félidő közepén nyíltá tette az összecsapást. Így volt ez egészen a hajráig, amikor Robert Lewandowski eldöntötte a továbbjutás kérdését a Barcelona javára.

A Premier League-ben jelenleg listavezető Arsenal eközben ugyan ledolgozta a Portóban összeszedett egygólos hátrányát, de csak 11-esekkel tudta legyőzni portugál ellenfelét.

Az Ágyúsok a belga Trossard góljával kerültek előnybe az első félidő végén, majd a második játékrész közepén volt egy meg nem adott Ödegaard-találatuk is. A vendégeknél a brazil Evanilson jelentette a legtöbb veszélyt a kapura, de például az első Porto-szögletre csak a hosszabbításban, a 108. percben került sor.

Végül a büntetők döntöttek, ebben egyértelműen a hibátlan Arsenal volt jobb, míg a portóiaktól Wendell és az első meccset eldöntő Galeno is hibázott (illetve David Raya, a hazaiak spanyol kapusa két lövést is hárított), így a londoni klub jutott tovább.

A Bajnokok Ligája negyed- és elődöntőjének sorsolását pénteken tartják Nyonban. (csakfoci.hu / MTI)

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntők, visszavágók:

FC Barcelona – Napoli 3-1 (Fermin López 15., Joao Cancelo 17., Lewandowski 83., ill. Rrahmani 30.)

Továbbjutott a Barcelona, 4-2-s összesítéssel.

Arsenal – FC Porto 1-0 (Trossard 41.) – 11-esekkel: 4-2

Továbbjutott az Arsenal (1-1, büntetőkkel).

Két legendás edző is megbukott, 100 milliós igazolásra készül a Manchester City - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.