BL: 234 szurkoló már a meccset sem látja - lecsapott a rendőrség a rangadó előtt

A holland rendőrség 230 Napoli-szurkolót és 4 holland drukkert vett őrizetbe az olasz csapat kedd esti, PSV Eindhoven elleni, idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzése előtt.
Csakfoci.hu 2025. október 21., kedd 18:30
A holland rendőrség 230 Napoli-szurkolót és 4 holland drukkert vett őrizetbe az olasz csapat kedd esti, PSV Eindhoven elleni, idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzése előtt.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. október 21., kedd 18:30

A "begyűjtés" még hétfőn este kezdődött - ekkor 180 személyt fogtak el -, mivel az olasz szimpatizánsok a rendőrségi közlemény alapján provokatívan viselkedtek és zavargásokat kezdeményeztek. A hatóságok hozzátették, hogy négy PSV-szurkolót is előállítottak.

Az őrizetbe vett személyeket 24 órára kitiltották a városközpontból, illetve a stadionból. A rendőrség azt nem részletezte, közülük hányan rendelkeztek érvényes jeggyel a ma esti mérkőzésre.

"Mivel nem lehetett kizárni a két klub szurkolói közötti esetleges összetűzést, a csoportot szoros megfigyelés alatt tartották" – közölte a holland rendőrség. "Provokatív magatartásuk" miatt a szurkolókat őrizetbe vették. A kihallgatás után mindenkit szabadon engedtek, mindegyikük pénzbírságot kapott.

Fabio, egy 50 éves szurkoló az olasz ANSA hírügynökségnek számolt be az őrizetbe vételről.

Autóval jöttünk be a városba, hogy igyunk egy sört, de amint behajtottunk egy parkolóba, a rendőrök körbevették a csoportunkat. Átvizsgáltak minket, és elkérték a személyi igazolványunkat, pedig semmit sem tettünk. Ezután őrizetbe vettek minket, és úgy bántak velünk, mintha igazi bűnözők lennénk.

Hozzátette, hogy az őrizetbe vétel után a szurkolókat a rendőrségre vitték.

- Épp amikor úgy tűnt, hogy végre vége van, szó szerint a helyi rendőrőrsre vittek minket, és ügyvéd jelenléte nélkül hallgattak ki minket.

A Napoli-drukkerek hírhedtek az európai idegenbeli mérkőzéseken tanúsított erőszakos viselkedésükről. 2022-ben a klub összesen 105 szurkolóját vették őrizetbe az Ajax elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt Amszterdamban. A nápolyi ultrák, vagy inkább huligánok hírneve miatt Eindhoven helyi hatóságai a találkozót „legmagasabb kockázati kategóriájú” eseményként jelölték meg, bizonyos városrészeket pedig biztonsági kockázati övezetté nyilvánítottak, így a rendőrség megelőző jellegű ellenőrzéseket hajthatott végre.

A PSV-Napoli Bajnokok Ligája-meccs kedden 21 órakor kezdődik.

Olvastad már?
"Slot tönkreteszi Szoboszlait" - durván nekimentek a Liverpool edzőjének Angliában
Korábbi Premier League-csatár bírálta Arne Slotot Szoboszlai miatt.
Elolvasom
Átigazolások
Újpest
Arne Maier
A Sky Sport német kiadása szerint megszületett a teljes körű megállapodás az Újpest FC és az FC Augsburg között, így a német Arne Maier a lila-fehérek játékosa lehet.
Mezőkövesd
Zachán Péter
A klub bejelentette, hogy 2027-ig meghosszabbította szerződését a 28 éves hátvédjével, Zachán Péterrel. A játékos 2024 nyarán érkezett a klubhoz.
ZTE FC
Skribek Alen
Több klubbal is hírbe hozták télen Skribek Alent, de a szélső marad a ZTE-nél.
Tovább az összes átigazoláshoz