Az AS Roma 1-0-ra legyőzte a Laziót az olasz bajnokság 31. fordulójának szombat este rendezett római derbijén. A meccs előtt a két csapat szurkolói is összecsaptak.
A végeredmény már az első félidő végén kialakult, amikor is a hazaiak védője, Gianluca Mancini a szögletből érkező labdát a hálóba fejelte a 42. percben.
A mérkőzés előtt néhány órával a két csapat szélsőséges drukkerei összecsaptak egymással a Stadio Olimpico közelében, a rendfenntartók könnygázt is bevetettek, hogy a küzdőfeleket szétválasszák. Jelentések szerint mintegy háromszázan vettek részt az utcai csetepatéban, és kétharmaduk tartozott a Lazio szurkolótáborához. A rendőrség a tömegoszlatás után közvetlenül csak egy 41 éves AS Róma-drukkert vett őrizetbe. (MTI)
Átigazolások
Légiósok
Szabó Levente
Görögországból, Lengyelországból és az NB I-ből is érdeklődnek a német másodosztályban szereplő Eintracht Braunschweig 26 éves magyar csatára, Szabó Levente iránt. (nso.hu)
Arad
Tordai érkezett
Új kapus leigazolását jelentette be csütörtök délután az UTA: Tordai Árpád egy évre szóló, adott esetben meghosszabbítható megállapodást kötött az élvonalbeli aradi futballcsapattal.
Ferencváros
Rekordajánlat a csatárért?
Csak egy játékosért fizettek annyit az NB I-ben, mint amennyit az FTC-nek a hírek szerint a horvát Franko Kovacevic megérhet.