BL: "Totális Real Madrid-válság, Szoboszlai lélektelen és kiábrándító volt" – visszhangok

Zinédine Zidane nem lát esélyt a lemondásra a Real Madrid újabb kínos veresége után, a Sahtar edzője pedig elmondta, milyen változtatás kellett a győzelemhez. BL-visszhangok.
Nyikes Zoltán 2020. december 2., szerda 9:09
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. december 2., szerda 9:09

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló

A-csoport:

Lokomotiv Moszkva - Salzburg 1-3 (Miranchuk 79. – 11-esből, ill. Berisha 28., 41., Adeyeni 81.)
Atlético Madrid – Bayern München 1-1 (J. Félix 26., ill. Müller 86. – 11-esből)

B-csoport:

Sahtar Donyeck – Real Madrid 2-0 (Dentinho 57., Solomon 82.)
Borussia Mönchengladbach – Internazionale 2-3 (Plea 46., 76., ill. Darmian 17., Lukaku 64., 73.)

C-csoport:

FC Porto – Manchester City 0-0
Olympique Marseille – Olympiakosz 2-1 (Payet 54., 74. – mindkettőt 11-esből., ill. Camara 33.)

D-csoport:

Liverpool – Ajax Amszterdam 1-0 (C. Jones 58.)
Atalanta – Midtjylland 1-1 (C. Romero 78.,ill. Scholz 13.)

A nap nyilatkozatai

Zinédine Zidane (Real Madrid): – Az eredmények szempontjából rossz szériában vagyunk, ez való igaz, de folytatnunk kell a munkát. Tudtuk, hogy a ma esti mérkőzés egy döntővel ér fel, és nagyon jól felkészültünk rá. Remek teljesítményt nyújtottunk az első félidőben, de nem sikerült gólt szereznünk. Egy meccs van még hátra, meg kell nyernünk, és arra kell gondolnunk, hogy továbbjutunk a következő szakaszba. Mindig is voltak ennek a klubnak nehezebb időszakai, és lesznek is még a jövőben. Nincs esély arra, hogy lemondjak. Folytatni fogjuk. Igazság szerint az első félidőben nagyon jól teljesítettünk. Megérdemeltük volna, hogy vezetést szerezzünk, ez pedig megváltoztatta volna a dolgokat. A góljuk nagyon rosszul érintett minket, mert addig jól teljesítettünk a támadóharmadban, presszingeltünk és visszaszereztük a labdákat. Két-három lehetőségünk volt, és még a kapufát is eltaláltuk, de a labda nem ment be, ezután pedig a dolgok nehézzé váltak számunkra. A nehéz időkben kell megmutatnunk karakterünket és büszkeségünket. Nagy kár ezért a mérkőzésért, mert ezt nem érdemeltük meg. Meg kell nyernünk a következő, az utolsó meccset. Megtartjuk a hitünket és keményen fogunk küzdeni, ebben biztos vagyok, semmi kétségem sincs efelől a fejemben. (www.realmadrid.com)

Luis Castro (Sahtar Donyeck): – Úgy gondolom, hogy a csapat az első és a második félidőben is jól védekezett, a Real Madrid a széleken vezette a legtöbb támadását, mi pedig nagyon jól zártuk le mindkét oldalt, a támadóink is jól segítettek be. Legnagyobb problémánk a támadások elindítása és a hátulról való építkezés volt - ott elkövettünk néhány helyezkedési hibát, de a szünetben sikerült ezeket kijavítani. Hogy mi történt? Amikor a saját kapunktól elkezdtünk építkezni, kissé visszább rendeltük a támadónkat, hogy gyémánt alakot képezzen a középpályán a Marlos, Kovalenko, Stepanenko hármassal. Ugyanakkor a szélsőket magasabbra helyeztük, és visszahúztuk a hátvédeket. Így sikerült több teret kinyitnunk és jobban berúgni oda a labdákat. Ez sikeres támadásokhoz és végül két gólhoz vezetett. (www.shakhtar.com)

Diego Simeone (Atético Madrid): –  "A csapat jól teljesít, remek dolgokat csinálunk, de a Bajnokok Ligája jelenleg fejfájást okoz" - elemezte az elitsorozatban történteket az argentin szakvezető. Meglátása szerint a legutóbbi három körben elért döntetlenek közül több mérkőzésen is többet érdemeltek volna, de az ellenfelek kapuja előtt nem elég hatékonyak. "Az első félidőben nagyon jól játszottunk, szereztünk egy gyönyörű gólt, majdnem 2-0-s előnyre tettünk szert, de miután ez nem történt meg, a nagyon erős Bayern kiharcolt egy büntetőt" - utalt Thomas Müller egyenlítő találatára Simeone. Elmondta, keményen dolgoznak, a játékosok jó formában vannak és elégedett volt azzal, amit látott. "Sok helyzetet kialakítunk, és ez a továbbiakban is így lesz" - ígérte a szurkolóknak az argentin vezetőedző. (MTI)

A nap címlapjai

Mundo Deportivo (spanyol): "Ez egyre rosszabb"
Sport (spanyol): "Totális válság"
Gazzetta (olasz): "Az Inter él!"

A nap kritikája

Az olasz Tuttomercatoweb a Lokomotiv Moszka-Salzburg BL-mérkőzésen is osztályozta a játékosokat, az osztrák csapat magyar válogatott középpályásáról, Szoboszlai Dominikról pedig nem írtak túl jókat. Honfitársunk 5.5-ös osztályzatot kapott, amivel csapatában holtversenyben Junuzoviccsal a legrosszabb lett.

"Lélektelen és kiábrándító. Csapattársai nem keresték és nem is nagyon látták őt, csak azért érdemel fél osztályzattal többet, mert Murilo fejesénél nagyot mentett a gólvonalon" – írja róla az olasz lap.

Ez az egyik legszorosabb csoport

Izgalmas utolsó körre számíthatunk a B-csoportban, ugyanis hat lehetséges módon is kialakulhat még a csoport végeredménye, amikor is a Real Madrid a Mönchengladbachot, az Inter pedig a Sahtart fogadja.

A nap kihagyott ziccere

Ugyan nem érkezett a legkényelmesebben a labda Ashley Young lábára a kapu torkában, ám az Inter szélsője talán így is betalálhatott volna, ha kicsit szerencsésebben ér a játékszerhez.

A nap legnagyobb védései

A Liverpool kapusa, Caoimhin Kelleher mindössze az ötödik tétmeccsén, és első Bajnokok Ligája-találkozóján védett a Vörösök kapujában, ám nem vallott szégyent, a 88. percben például hatalmas bravúrral hárította Klaas-Jan Huntelaar fejesét.

Az FC Porto argentin kapusa, Agustin Marchesin is hatalmas bravúrral fogta a Manchester Cityben játszó Eric Garcia fejesét.

A nap statisztikája

Az 1995/96-os kiírás óta nem szerzett ilyen kevés pontot a Real Madrid öt fordulót követően a csoportkörben.

Thomas Müller (Bayern München) a 47. gólját szerezte a Bajnokok Ligájában, ezzel megelőzte az örökranglistán Filippo Inzaghit és egy gólra került Andrij Sevcsenkótól és Zlatan Ibrahimovictól.