Fotó: twitter.com/fenerbahce

BL-selejtezők: Hiába Szalai gólja, kiesett a Fener, azeri csapat vár a Fradira – eredmények, videók

A magyar válogatott védő a 89. percben hosszabbításra mentette a párharcot, ám ezt követően kiesett a Fenerbahce a BL-selejtezőben. A Qarabag a Zürich otthonában jutott tovább, így az azeriek várnak a Fradira.
Nyikes Zoltán 2022. július 27., szerda 22:15
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. július 27., szerda 22:15

A Qarabag vár a Ferencvárosra a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában. Az azeri bajnok szerdán a selejtező második fordulójának idegenbeli visszavágóján hosszabbítást követően 2-2-es döntetlent játszott a svájci aranyérmes FC Zürich otthonában, ezzel megőrizte hazai pályán szerzett egygólos előnyét.

A Fenerbahce emberhátrányban, kihagyott büntető után Szalai Attila 89. percben szerzett egyenlítő találatával mentette ráadásra a Dinamo Kijev elleni visszavágót. A túlórában azonban az ukrán gárda talált be, és jutott tovább. (MTI)

Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló, visszavágók:

Bodö/Glimt (norvég)-Linfield FC (északír) 8-0 (Vetlesen 7., Boniface 21. - 11-esből, Pellegrino 25., 54. - 11-esből, Saltnes 29., Espejord 52., 88., Sampsted 73.)
Kiállítva: Millar 21. - Linfield
Továbbjutott: Bodö/Glimt - összesítésben 8-1-gyel

FC Zürich (svájci)-Qarabag FK (azeri) 2-2 (Medvedev 4. - öngól, Santini 96., ill. Kady 56., Owusu 98.) - hosszabbítás után
Továbbjutott: Qarabag - összesítésben 5-4-gyel

Malmö FF (svéd)-Zalgiris Vilnius (litván) 0-2 (Oyewusi 34., Oliveira 52.)
Kiállítva: Christiansen 77. - Malmö
Továbbjutott: Zalgiris - összesítésben 3-0-val

Fenerbahce (török)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-2 (Szalai A. 89., ill. Buyalskyy 57., Karavaev 114.) - hosszabbítás után
Kiállítva: Yuksek 53 - Fenerbahce
Továbbjutott: Dinamo Kijev - összesítésben 2-1-gyel

Szalai Attila gólja

BL: A Fradi 4-1-gyel vágott vissza 30 év után az 1-4-ért - a Slovan otthonában jutott tovább a magyar bajnok
A Ferencváros négy gólt lőtt és a hajrában harcolta ki a továbbjutást a Slovan Bratislava otthonában, ezzel a Qarabaggal játszik a harmadik körben.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.