BL: "Most kell hosszabbítani Lewandowskival", a Bayern majdnem olyan simán nyert, mint az Újpest – videók, visszhangok

A BL-nyolcaddöntő keddi játéknapjának legérdekesebb pillanatai, szereplői és nyilatkozatai. Visszhangok, videók.
Nyikes Zoltán 2022. március 9., szerda 9:13
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. március 9., szerda 9:13

A keddi játéknap eredményei

Bayern München–Salzburg 7-1 (Lewandowski 12., 21., 23. – az első kettőt 11-esből, Gnabry 31., T. Müller 54., 83., Sané 86., ill. Kjaergaard 70.)
Továbbjutott a Bayern, 8-2-s összesítéssel.

Liverpool–Internazionale 0-1 (L. Martínez 62.) – piros lap: A. Sanchez (Inter, 63.)
Továbbjutott a Liverpool (2-1).

A nap nyilatkozatai

Julian Nagelsmann (Bayern): – "Ez egyértelműen egy nagyon-nagyon jó meccs volt a részünkről. Technikailag hihetetlenek voltunk. Nagyon sok helyzetet alakítottunk ki gyönyörű futballal, és több olyan lehetőségünk is volt, amikből nem született gól, végül mégis eljutottunk hétig. A két középpályás ellen agresszíven védekeztünk a kezdetektől fogva, majd mindenféle szituációból, átlövésből, szép előkészítésből szereztük a gólokat – mondta a német edző, aki reagált azokra a sajtóban megjelent hírekre is, melyek szerint előfordulhat, hogy Thomas Müller és Robert Lewandowski távozhat a nyáron. – Remélem, hogy sikerül olyan megállapodásokat kötni, amik az Allianz Arénában tartja őket. A profi futballban minden benne van a pakliban, de szeretném, ha mindketten a csapatban folytatnák. (uefa.com)

Matthias Jaissle (Salzburg): – Nagyon-nagyon nehéz este volt ez a játékosaim számára, de más csapatok jártak már rosszul itt. Egy ilyen élcsapat ellen csúcsformát kell nyújtanod, és nekünk ez most nem jött össze. Ez most nagyon nehéz és fájó, de összességében pozitívumként értékeljük a dolgokat. Mi voltunk a legfiatalabb csapat, amely bejutott a legjobb 16 közé, és ezt senki sem veheti el tőlünk. (uefa.com)

Jürgen Klopp (Liverpool): – Nehézségekkel szembesültünk, de számítottam is erre. Az Inter egy nagyon-nagyon jó csapat, amely az ilyen meccsekre van berendezkedve. Ugyan nem játszottunk a legjobban, de voltak így is tiszta gólszerzési lehetőségeink. A két mérkőzést tekintve teljesen rendben van, hogy az egyiket ők nyerték, mi pedig továbbjutottunk. Nagyon érdekes mérkőzés volt. A végén elvesztettük a találkozót, ami nyilván nem jó, nem azért játszottunk, hogy elveszítsünk egy hazai meccset. Ismét tisztelet az ellenfélnek, aki sok gondot okozott nekünk. Ha kihasználjuk a lehetőségeinket, akkor megnyerjük ezt a meccset. Nem tettük, de továbbjutottunk, és ez volt a fő cél. (uefa.com)

Simone Inzaghi (Inter): – Az első meccs 75. percéig többet érdemeltünk volna, aztán kétszer kaptunk gólt. A legjobbunkat nyújtottuk az Anfielden, és ebből a két meccsből jobb csapatként, megerősödve jövünk ki. Csalódottak vagyunk, nagyon szerettünk volna továbbjutni. A két mérkőzésen kiegyenlített volt a játék, de az a két gól az első meccs utolsó 15 percében döntő volt. (uefa.com)

A nap statisztikái

Robert Lewandowski 23 perc alatt szerzett mesterhármast az FC RB Salzburg ellen; ez a Bajnokok Ligája történetében a leggyorsabb mesterhármasa. A lengyel támadó Marco Simonét előzte meg, aki az 1996-os Milan-Rosenborg meccsen 24 perc alatt triplázott. (OptaJoe)

A 7-1-es győzelem volt a hetedik alkalom, hogy a Bayern München legalább 7 gólt szerzett egy Bajnokok Ligája-mérkőzésen, ez egyetlen más együttesnek sem sikerült még háromnál többször. (OptaJoe)

A Liverpool az elmúlt öt szezont figyelembe véve már negyedszer jutott be a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, ez idő alatt csak a 2019-20-as idényben nem sikerült, ott a legjobb 16 között estek ki. (OptaJoe)

Leroy Sané az egyetlen játékos, aki a mostani BL-szezonba legalább 5 gólt és legalább 5 asszisztot is jegyzett már. (Squawka Football)

Az európai kupaporondon már több osztrák gárda futott bele méretes vereségbe. A negatív rekordot az FC Tirol tartja, amely 1990 októberében 9-1-re kapott ki a Real Madridtól. Két együttes, az Austria Wien és a Linzer ASK szenvedett vereséget hétgólos különbséggel - utóbbi 1977 szeptemberében az Újpesti Dózsától kapott ki 7-0-ra -, míg a Salzburghoz hasonlóan hatgólos különbséggel maradt alul korábban a Wiener SC, az SSW Innsbruck, a Rapid Wien és a Grazer AK. (MTI)

A nap mentése

A hosszabbításban kis híján összejött az egyenlítés a Liverpoolnak, de Luis Díaz lövésénél óriásit mentett Arturo Vidal.

A nap címlapjai

The Guardian: "A vörösök túlélték az ijedtséget"
Salzburger Nachrichten: "A gyenge Salzburg a Bayern játékszere lett"
Gazzetta.it: "Lautaro varázslata nem volt elég"
Bild.de: "Láttátok ezt, kedves Bayern-főnökök? Most kell gyorsan hosszabbítani Lewandowskival"
ntv.de: "A triplázó Lewandowski porrá zúzza a salzburgi tündérmeséket"

BL: Lewandowski-triplával mészárolt a Bayern, a Liverpool kikapott, de továbbjutott - videók
A Bayern München a meccs első negyedében mesterhármasig jutó Robert Lewandowski vezetésével 7-1-re kiütötte a Salzburgot a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, így simán továbbjutott.
Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.