Németh Krisztián szerint az AEK jelenlegi (és a Vidi korábbi) szakvezetője, Marko Nikolic pontosan tudja, miért ragaszkodott Varga Barnabás (várható) megszerzéséhez, és az athéni klub több szempontból is profitálhat az üzletből – miközben a Ferencváros szurkolóinak csalódottsága is érthető.
– Nagyon komoly átigazolásról van szó. Nikolic kiválóan ismeri Vargát, és pontosan tudja, mit kaphat tőle. Ez egy olyan futballista, aki rengeteget tud segíteni az AEK-nek, különösen a levegőben a fejjátékával. Rendkívül agresszív, kellemetlen támadó - fogalmazott a görög Gazettának Németh, aki kiemelte Varga legfőbb erényét is.
- A fejjátéka - ebben Európa legjobbjai közé tartozik. Fontos, hogy még mindig nagyon éhes a sikerre. Magyarországon talán elkésve fedezték fel igazán, hiszen viszonylag későn, 27 éves kora körül jutott el magas szintre. Ettől függetlenül frissebb a játéka, mint sokan gondolnák. Fiatalon Ausztriában játszott alacsonyabb szinten, majd amikor öt-hat éve visszatért Magyarországra, berobbant a karrierje. Ma már a válogatott egyik vezére. (...) Nem ismerem közelről, de a visszajelzések alapján nagyon rendes, alázatos ember. Nikolic dolgozott Magyarországon, pontos képe van Varga képességeiről, ezért is kérte őt. Ha a játékos érzi az edző bizalmát, az plusz önbizalmat ad. Ez tökéletes időzítés Varga számára, és az AEK is sokat nyerhet vele – miközben a Fradi-szurkolók csalódottsága teljesen érthető.
Az MTK Budapest játékosát arról is megkérdezték, miért dönthetett Varga a Ferencváros elhagyása és az AEK mellett.
A görög bajnokság erősebb a magyarnál, ez számára komoly kihívás. Új impulzusokra vágyott karrierje ezen szakaszában. A Fradinak pedig pénzügyileg fontos üzlet volt. Egyedül a ferencvárosi szurkolók lehetnek csalódottak, hiszen a csapat egyik legnagyobb értékét veszítik el. Európában nagyon nehéz ilyen adottságú csatárt találni
- fűzte hozzá Németh, aki szerint a szerb Joviccsal is jól megértheti majd magát a magyar támadó Athénban.
- Teljesen más típusú játékosok, de szerintem megférnek egymás mellett. Varga jól tartja meg a labdát, kiválóan mozog a tizenhatoson belül, és fejjel rendkívül veszélyes. (...) Sok múlik azon, hogy a társak milyen gyorsan értik meg, hogy Varga a beadásokból és a kapu előtti szituációkból él. Ha ez megvan, hamar kulcsemberré válhat.
0-24-BEN PÖRÖGNEK AZ ÁTIGAZOLÁSI HÍREK - KATTINTS!