Haris Tabakovic remek szezont fut, hiszen az idei Bundesliga-kiírásban a 28 mérkőzésből 27-szer pályára lépett, ezeken 11 gólt szerzett és két gólpasszt adott.
A 31 éves csatár a bosnyák válogatottra is átmentette remek formáját: az olaszok elleni vb-pótselejtezőn egyenlítő gólt szerzett, majd a drámai büntetőpárbajban a sajátját is értékesítette, így tevékeny részt vállalt abban, hogy hazájával kijusson a nyári világbajnokságra. Bár a bosnyák csatár a szezon végéig kölcsönben van a Mönchengladbachnál, és a klubja is marasztalná, úgy tűnik, mégsem marad náluk.
A sportsport.ba információi szerint az elmúlt időszakban nyújtott jó teljesítménye miatt több csapat is érdeklődik iránta, köztük a francia Ligue 1-ben szereplő Lille, amely szívesen látná soraiban a nyártól. A váltás mind neki, mind a német klubnak jó üzlet lenne.
A Lille jelenleg a francia élvonal harmadik helyén áll, és a Bajnokok Ligájába jutásért küzd a Marseille-lel, a Monacóval és a Lyonnal. Tabaković 2017 és 2019 között az NB I-ben futballozott, előbb Debrecenben, majd Diósgyőrben, ahol 40 mérkőzésen 14 gólt szerzett.