Fotó: facebook.com/fkcsikszereda

A román focivezér a magyar klubot ért durva vádról: "Valószínűleg kommunikációs hiba történt"

A román Profi Labdarúgó Liga főtitkára, Justin Ștefan nem hiszi, hogy bárki is rasszista lenne Csíkszeredán.
Csakfoci.hu 2025. május 9., péntek 19:33
Fotó: facebook.com/fkcsikszereda
A román Profi Labdarúgó Liga főtitkára, Justin Ștefan nem hiszi, hogy bárki is rasszista lenne Csíkszeredán.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. május 9., péntek 19:33

Miközben olyan hírek jelentek meg a román sajtóban, hogy az élvonalba története során először feljutó Csíkszereda sportigazgatójánál, Eugen Pirvulescunál csak magyar vagy a magyar nyelvet beszélő labdarúgók jöhetnek szóba, román vagy színes bőrű nem, a helyi Profi Labdarúgó Liga főtitkára, Justin Ștefan kijelentette, hogy nagyon jól ismeri Pârvulescut, és úgy véli, hogy az egész kialakult helyzet valójában egy kommunikációs hiba volt, nem pedig etnikai vagy rasszista indíttatású diszkriminációs cselekedet.

Mint a főtitkár fogalmazott, nem is lenne a Csíkszereda érdeke, hogy ilyen szűk keresztmetszet alapján alakítsa ki keretét, mivel a legjobb játékosokra van szüksége ahhoz, hogy versenyképes legyen az élvonalban.

- Évek óta ismerem Eugen Pârvulescut. Ő egy komoly, profi és igazán értelmes ember. Ha így is fogalmazott, akkor valószínűleg egy kommunikációs hiba történt. Mi nem támogatjuk az ilyen megközelítést, és nem gondoljuk, hogy a klub érdeke lenne, hogy csak a legjobb magyar játékosokat szerződtessék, sokkal inkább a legjobb elérhető játékosokat, figyelembe véve az átigazolási és bérköltségeket. Függetlenül attól, hogy az adott játékosok románok, feketék, magyarok vagy pakisztániak... A foci az értékről szól, nem a nemzetiségekről. Ugyanakkor teljesen természetes, hogy több magyar játékos van náluk, mint más kluboknál, tekintettel arra, hol található a labdarúgóklub. Ha a csíkszeredai magyarok olyan komolyak, mint a sepsiszentgyörgyiek, már most mondhatom, hogy egyszer még nyerni fognak a Szuperligában! Egyébként én mind a románokat, mind a magyarokat szeretem – mondta Ștefan az iAMsport.ro-nak adott interjújában.

Olvastad már?
Kubatov “pálfordulása”? Már elégedett a bírókkal? - exkluzív interjú az elnökkel a Fradi-Paks meccsek előtt
Néhány napon belül két rendkívül fontos mérkőzésen is összecsap egymással a Ferencváros és a Paks: előbb a tolnaiak otthonában a bajnoki címért folytatott versenyfutásban lesz komoly jelentősége a találkozónak, majd a Puskás Arénában jön a Magyar Kupa döntője. A két Fradi-Paks előtt az FTC elnöke, Kubatov Gábor a Csakfocinak adott interjújában reagált arra, mennyire élet-halál kérdés a klubnak az NB I-es arany, illetve a játékvezetők jelentőségéről is beszélt.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
ETO FC Győr
Albán támadót néztek ki
A shkodrasport.com információja szerint a győriek újabb albán játékost szemeltek ki, a portál ugyanis úgy tudja, hogy az ETO már ajánlatot is tett Kevin Dodajért.
Ferencváros
Naby Keita
A jelenlegi állás szerint Naby Keita télen visszatér a Werder Bremenhez - ahol aligha kap majd újabb esélyt.
Nyíregyháza
Fejér öt év után távozhat
A Csakfoci információja szerint távozik Nyíregyházáról a 30 éves kapus, Fejér Béla, aki visszatérhet a Sepsi OSK-hoz.
Tovább az összes átigazoláshoz