A Real Madrid csak egyszer, a 91. percben vezetett az El Clásicón, Bellingham döntött - videó

A Real Madrid házigazdaként 3-2-re legyőzte a címvédő Barcelonát a spanyol lLa Liga 32. fordulójának vasárnap esti csúcsrangadóján.
Csakfoci.hu 2024. április 21., vasárnap 23:10
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 21., vasárnap 23:10

Már a kezdés előtt megdőlt egy El Clásico-rekord, ugyanis korábban soha nem volt akkora korkülönbség a két csapat egy-egy kezdőjátékosa között, mint most, ugyanis Luka Modric már 21 éves és 307 napos volt, amikor Lamine Yamal megszületett.

Andreas Christensen a hatodik percben egy szöglet után a hálóba fejelt, ezzel a vendég katalánok szereztek vezetést, majd Vinicius Junior büntetőből egyenlített. A 28. percben Yamal találatát a játékvezető érvénytelenítette, mert a videobíró szerint a labda nem haladt át teljes terjedelmével a gólvonalon.

A szünetben döntetlen volt az állás, majd Fermin López a kapusról kipattanó labdát az öt és feles vonaláról a hálóba lőtte, ezzel ismét a Barcelona állt jobban. Négy perccel később Lucas Vázquez, a 91. percben pedig Jude Bellingham volt eredményes, miután a Real egy-egy gyors támadással ellenfele védelme mögé került.

Sikerükkel a fővárosiak előnye már 11 pont a tabellán a Barcelonával szemben. (MTI)

La Liga, 32. forduló:

Real Madrid – Barcelona 3-2 (Vinícius Júnior 18. – 11-esből, L. Vázquez 73., Bellingham 91., ill. Christensen 6., Fermín López 69.)

Drámai módon jött össze a manchesteri derbi az FA-kupa döntőben, nem lehet megverni a Leverkusent - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.