Fotó: goal.com

A Manchester United négy, a Chelsea öt játékost tett átadólistára, korábbi Real Madrid-szélsőt nézett ki a Barcelona - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Budai László 2023. február 18., szombat 23:05
Szerző: Budai László 2023. február 18., szombat 23:05

ANGLIA

Premier League: A kilencedikről a nyolcadik helyre lépett előre a Liverpool azzal, hogy nyert szombaton a negyedik pozícióját megőrző Newcastle vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. A Vörösök gyakorlatilag bő negyedóra alatt elintézték a házigazdák együttesét: előbb Darwin Nunez talált be a 10., majd Cody Gakpo a 17. percben. A hazaiak helyzetét tovább nehezítette, hogy a 22. perctől - Nick Pope kiállítása nyomán - emberhátrányban játszották végig a meccset. (MTI)

Premier League, 24. forduló:

Newcastle United-Liverpool 0-2 (0-2)
Nottingham Forest-Manchester City 1-1 (0-1)
Chelsea-Southampton 0-1 (0-1)
Everton-Leeds United 1-0 (0-0)
Wolverhampton Wanderers-Bournemouth 0-1 (0-0)
Brentford-Crystal Palace 1-1 (0-0)
Brighton-Fulham 0-1 (0-0)
Aston Villa-Arsenal 2-4 (2-1)

vasárnap játsszák:
Manchester United-Leicester City 15.30
Tottenham Hotspur-West Ham United 17.30

Manchester City: A Manchester City tárgyalásokat kezd Julian Álvarezzel az új szerződéséről - írja a Mirror. A Premier League bajnoka kedvezőbb feltételekkel szeretné magához láncolni a vb-győztest, annak ellenére is, hogy csak nyáron érkezett és a jelenlegi megállapodása 2027-ig szól.

Liverpool: A Football Insider szerint előzetes tárgyalásokat kezdtek Kevin Mantilla szerződtetéséről. A 19 éves védő, aki a kolumbiai Independiente csapatában játszik, lenyűgöző teljesítményt nyújtott a nemrég befejeződött dél-amerikai U20-as bajnokságban, ami felkeltette a Liverpool szakmai stábjának figyelmét.

Arsenal: Kirúgták azt a Lee Masont, aki az Arsenal Brentford elleni bajnokiján VAR-bíróként nagyot hibázott. Mason elfelejtette berajzolni a lesvonalat a vizsgálat során, így nem lehetett látni Christian Nörgaard lesállását, aki gólpasszt adott a találatnál. Az Angol Játékvezetői Testület és a korábbi PL-bíró "közös megegyezéssel bontott szerződést".

Manchester United: Az MU nyerte a csatát a Cardiff City 2006-os születésű játékosáért, Gabriele Biancheriért, akivel négyéves szerződést köt új klubja.

A Manchester United kvartettje, Harry Maguire, Donny van de Beek, Scott McTominay és Anthony Martial is elhagyhatja a klubot a nyáron - számolt be róla a Caught Offside. Mind a négy játékos kevés játéklehetőséget kapott eddig a szezonban, Erik Ten Hag vezetőedző pedig állítólag nem gördít akadályt a távozásuk elé.

Chelsea: Fabrizio Romano értesülései szerint az év végéig kölcsönadják Andrey Santost a brazil Palmeirasnak, de a londoniaknak lesz opciójuk arra, hogy 1,5 millió euróért a nyáron visszarendeljék őt.

A Chelsea öt játékost tett átadólistára a nyári átigazolási időszak előtt. A Football Insider értesülései szerint a Kékek hajlandóak megválni Mason Mounttól, Pierre-Emerick Aubameyangtól, Hakim Ziyech-től, Ruben Loftus-Cheektől és Conor Gallaghertől.

SPANYOLORSZÁG

La Liga: Sorozatban negyedszer szenvedett vereséget a Villarreal a spanyol labdarúgó-bajnokságban: szombaton, a 22. fordulóban 4-2-re maradt alul a Real Mallorca otthonában. A Villarreal az első félidő közepére már gól- és emberhátrányba is került, de ennek ellenére tartotta a lépést a házigazdákkal. A vendégek kétszer is egyenlítettek, 2-2 után azonban hét perc leforgása alatt két újabb hazai gól született, a hátralévő harminc perc pedig már nem tartogatott fordulatot.

La Liga, 22. forduló:

Real Mallorca-Villarreal 4-2 (2-1)
Real Betis-Real Valladolid 2-1 (2-1)
Real Sociedad-Celta Vigo 1-1 (1-0)
Osasuna-Real Madrid 0-2 (0-0)

Barcelona: Javier Tebas, a spanyol liga elnöke szerint a Barca semmilyen büntetést nem fog kapni tőlük amiatt, hogy korábban hosszú ideig komoly pénzeket adtak a játékvezetői bizottság akkori alelnökének, hogy információkat adjon a játékvezetőkről, kikkel, hogyan érdemes kommunikálni. Tebas elmondta, hogy ezzel nem sértett szabályt a Barca, ráadásul mivel 2018 óta ezt már nem is teszik a katalánok, így az akkori esetek már el is évültek. Igaz, ha az UEFA úgy ítéli meg, hogy ezzel befolyásolták a mérkőzések alakulását, akkor a nemzetközi szövetség még szabhat ki büntetést a klubra.

A Barcelona érdekelt abban, hogy Takefusa Kubo visszatérjen a Camp Nouba a nyári átigazolási időszakban. A 21 éves játékos végigjárta a klub ifjúsági korosztályát, de 2015-ben távozott, többek között a Real Madridnál is megfordult, jelenleg pedig a Real Sociedadban játszik. Megszerezni azonban nem lesz egyszerű a japán szélsőt, hiszen szerződése 2027-ig érvényes a jelenlegi együttesénél. (Sport)

Real Madrid: A klub az El Mundo szerint új szerződést kínál a középpályás Dani Ceballosnak. A beszámoló szerint a Blancók szerződéshosszabbítást ajánlanak a játékosnak, de nem valószínű, hogy emelnék a bérét. Érdekes lesz látni, hogy a spanyol hajlandó lesz-e aláírni így az új szerződést.

Sevilla: Elismerték, hogy nyártól Sevillában folytatja pályafutását Federico Gattoni. Az argentin San Lorenzo 24 éves belső védőjéért 1,2 millió eurót fizetnek, és 2027-ig ír alá.

OLASZORSZÁG

Serie A: A címvédő Milan megtörte a Monza veretlenségi sorozatát az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati játéknapján. A milánói vendégcsapat győzelmet érő találatát Junior Messias szerezte a 31. percben. A Monza ezt megelőzően nyolc bajnoki fellépésén maradt veretlen, azokon négy győzelem mellett négy döntetlent játszott.

Serie A, 23. forduló:

Monza-AC Milan 0-1 (0-1)
Internazionale-Udinese 3-1 (1-1)
Sampdoria-Bologna 1-2 (0-1)

Juventus: A La Gazzetta dello Sport szerint bizonytalan Massimiliano Allegri jövője a klubnál. A vezetőedző a megszerezhető kupákba kapaszkodik (az Olasz Kupában elődöntős a csapat, az EL-ben a hazai 1-1 után utazik majd a Nantes otthonába a nyolcaddöntőbe kerülésért), de a Juvénál vannak, akik szerint már nem ő a hosszú távú megoldás.

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: Szoboszlai góllal járult hozzá a lipcsei sikerhez; botlott a Bayern, így vasárnap előzhet az Union Berlin - eredmények, videók

VILÁGFUTBALL

Olimpiakosz: Szerződést bontottak a Real Madrid történetének legsikeresebb játékosával, Marcelóval, aki a szezon elején csatlakozott a pireusziakhoz. A hírek szerint a játékos visszautasíthatatlan ajánlatot kapott egy meg nem nevezett egyesülettől.

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.