Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Bundesliga: Szoboszlai góllal járult hozzá a lipcsei sikerhez; botlott a Bayern, így vasárnap előzhet az Union Berlin - eredmények, videók

A Bayern vereségének köszönhetően vasárnap az élre ugorhat az Union Berlin. Szoboszlai Dominik és Willi Orbán végig a pályán volt a Lipcse bajnokiján, Szoboszlai ráadásul góllal vette ki a részét a sikerből. Sallai Roland negyed órát kapott a Freiburgban.
Csakfoci.hu 2023. február 18., szombat 17:27
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 18., szombat 17:27

Az éllovas és címvédő Bayern München 3-2-re kikapott a Borussia Mönchengladbach otthonában a német labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján, míg az RB Leipzig és a Freiburg vendégként győzött.

A bajorok taktikáját gyorsan felülírta, hogy a kilencedik percben emberhátrányba kerültek - Dayot Upamecanót állították ki -, majd négy perccel később a házigazdák a vezetést is megszerezték. A müncheni tréner, Julian Nagelsmann egy védőért feláldozott egy támadót, Thomas Müllert Joao Cancelo váltotta. A vendégek a 35. percben Eric Maxim Choupo-Moting góljával egyenlítettek, de a hazaiak a második játékrész elején ismét előnyhöz jutottak, majd a végjátékban kettőre növelték az előnyüket. A hajrában a második bajor gól csak a felzárkózáshoz volt elég. A Bayern a második vereségét szenvedte el a 2022/23-as szezonban, ezt megelőzően szeptember 17-én is a Bundesligában kapott ki, akkor az Augsburg otthonában.

A Wolfsburgba látogató RB Leipzigben Szoboszlai Dominik és Willi Orbán a kezdőcsapat tagja volt, míg a lipcseieknél Gulácsi Péter változatlanul sérülés miatt hiányzik. A vendégek Emil Forsberg 14. percben szerzett találatával a 85. percig minimális előnyben voltak, a hajrában azonban két újabb lipcsei gól eldöntötte a meccset. A 92. percben zárásként Szoboszlai volt eredményes.

Sallai Roland a kispadon kezdte a mérkőzést, csapata a Freiburg a Bochum vendégeként a második félidő közepén kétgólos vezetésnél emberelőnybe is került. A 77. percben a magyar szélső is pályára lépett, az eredmény már nem változott. (MTI)

Bundesliga, 21. forduló

Borussia Mönchengladbach-Bayern München 3-2 (Stindl 13., Hofmann 55., Thuram 84. ill. Choupo-Moting 35., Tel 93.) Kiállítva: Upamecano 8.

VfB Stuttgart-1. FC Köln 3-0 (Gil Dias 9., Sosa 59., Coulibaly 74.)

VfL Bochum 1848-SC Freiburg 0-2 (Gregoritsch 39., Holer 51.) Kiállítva: Losilla 64.

Wolfsburg-RB Leipzig 0-3 (Forsberg 14., Laimer 86., Szoboszlai 93.)