Fotó: MTI/Illyés Tibor

A Fradi a visszavágót nyögvenyelősen, a párharcot nagyon simán nyerte az EKL-ben - videó

Bár a máltai Hamrun Spartans hamar előnybe került, a Ferencváros Traoré és Varga Barnabás góljával megfordította a találkozót és a visszavágót is behúzta.
Budai László 2023. augusztus 17., csütörtök 20:53
Szerző: Budai László 2023. augusztus 17., csütörtök 20:53

Varga Ádámmal a kapujában és Tokmac Nguennel a támadósorában fogadta a Ferencváros a máltai Hamrun Spartanst az Európa Konferencia Liga-selejtezők harmadik körének visszavágóján. Az első találkozót a Fradi nyerte 6-1-re.

Már az 5. percben hátrányba került az FTC: Montebello bal oldali beadása, majd Mbong közeli kapáslövése után a labda Varga Ádám kapujába került.

Az egyenlítés Varga B. révén jöhetett volna, aki előbb nagy helyzetben, a kapus fölött mellé pörgetett, majd a 27. percben Abu Fani középre ívelt szabadrúgását kitekert mozdulattal, talppal kotorta kapura, de Marchetti védeni tudott. Nem sokkal később ismét Abu Fani volt aktív, 25-ről keményen tüzelt, a máltaiak olasz kapusa vetődve ütötte el a labdát.

A 42. percben már összejött a zöld-fehér gólszerzés: Sigér emelte jól a labdát a védők mögé, a bemozduló Varga B. jobb oldalról középre löbbölt, Traoré pedig közelről a léc alá fejelt (1-1).

A szünetben egyet változtatott Máté Csaba: Wingo helyére Civic érkezett, aki a bal oldalra állt be, Pászka pedig átkerült a jobbra.

A második játékrész első nagy helyzete Sigér átlövése volt, a 25 méteres löketet a felső léc védte. A következő helyzetből azonban már gól lett: Marqiunhos vitte a bal oldalról, az alapvonal mentén középre a labdát, majd bepasszolt Vargának, aki ügyesen a kapuba pöccintett (2-1).

A Fradi ekkor már egyértelmű fölényben játszott, és lőhette volna az újabb gólokat, de Abu Fani szabadrúgását a kapus és a felső léc védte közös erővel, Lisztes közeli lövését pedig egyedül hárította Marchetti.

A Fradi így a visszavágót nyögvenyelősen 2-1-re, magát a párharcot azonban nagyon simán, 8-2-re nyerte. A playoffban majd a litván Zalgiris Vilnius lesz a zöld-fehérek ellenfele, amely a svéd Häckennel szemben esett ki az Európa Liga-selejtezők harmadik köréből.

A gólok

EKL-selejtező, 3. kör, visszavágó

Ferencváros-Hamrun Spartans 2-1 (Traoré 42., Varga B. 69., ill. Mbong 6.) - továbbjutott a Fradi 8-2-es összesítéssel

Ferencváros: Varga Á. - Wingo (Civic, 46.), Knoester (Abena, 75.), Cissé, Pászka - Sigér, Abu Fani (Gojak, 81.) - Traoré (Lisztes, 61.), Zachariassen, Tokmac (Marquinhos, 61.) - Varga B.

Hamrun Spartans: Marchetti - Mbong (Camenzuli, 38.), Bilic, Emerson, Bjelicic - Elionay (Attard, 80.), Krstic, Nenov (Eder, 63.), Corbolan - Montebello (Jonny, 63.), Paintsil (Borg, 80.)

Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.
Hivatalossá vált, hogy a Szpartak Moszkvánál folytatja pályafutását a szerb szakember.
Az M4 Sporthoz hasonlóan a Csakfoci is úgy értesült, hogy Dejan Stankovic vezetőedző távozik a Ferencvárostól, miután elfogadta egy másik klub ajánlatát, ezt pedig már közölte is az FTC vezetésével.