Vb-selejtezők: Neymar mesterhármast lőtt és megelőzte Ronaldót, Messiék kínlódva hozták a kötelezőt – eredmények, videók

A brazil és az argentin labdarúgó-válogatott is vendégként nyert a dél-amerikai világbajnoki selejtező második fordulójában.
Nyikes Zoltán 2020. október 14., szerda 8:35
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. október 14., szerda 8:35

A brazilok Limában 1-1-es első félidőt követően 4-2-re legyőzték a perui együttest. A hazai csapat kétszer szerzett vezetést, a hajrában viszont két játékosa is piros lapot kapott, egyikük pályán kívüli sportszerűtlenségért. A keddi játéknapon a vendégcsapat klasszisa,

Neymar háromszor volt eredményes - kétszer büntetőből -, ezzel a brazil válogatottban már 64 találatnál jár, és a második helyre került Ronaldo (62) elé a ranglistán, melyet Pelé (77) vezet.

Argentína Bolíviában fordított, és nyert 2-1-re. Ecuador otthon úgy kerekedett 4-2-re Uruguay fölé, hogy már négygólos előnyben volt, a hajrában Luis Suárez büntetőkből csökkentette a különbséget.

Kolumbia Falcao 91. percben szerzett góljával mentette döntetlenre a Chile elleni idegenbeli mérkőzését, Paraguay pedig három ponttal távozott Venezuelából. Dél-Amerikából négy csapat biztosan kijut a 2022. november 21. és december 18. között Katarban megrendezésre kerülő világbajnokságra, míg az ötödik interkontinentális pótselejtezőt vív. (MTI)

Vb-selejtező, Dél-Amerika, 2. forduló

Bolívia–Argentína 1-2 (Moreno 24., ill. L. Martínez 45., Correa 79.)
Ecuador–Uruguay 4-2 (Mena Delgado 14., Estrada Martínez 45+3., 52., Plata 75., ill. L. Suárez 83., 95. - mindkettőt 11-esből)
Venezuela–Paraguay 0-1 (G. Gimenez 85.)
Peru–Brazília 2-4 (Carrillo 5., Tapia 59., ill. Neymar 28., 83., 94. - az első kettőt 11-esből, Richarlison 64.)
Kiállítva: Caceda 86. - pályán kívül, Zambrano 89. - mindkettő Peru
Chile–Kolumbia 2-2 (Vidal 37. - 11-esből, A. Sánchez 41., ill. Lerma 6., Falcao 91.)