twitter.com/england

Vb-selejtezők: Az angolok és a lengyelek is ötöt vágtak a csoportunkban - eredmények, videók

Dánia hét forduló után is százszázalékos, Svájc kedvező helyzetbe került újabb diadalával, míg a szerbek csoportjukban az élre ugrottak a jövő évi katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatában, a szombati játéknapon.
Nyikes Zoltán 2021. október 9., szombat 23:07
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 9., szombat 23:07

Az A csoportban Szerbia a szabadnapos portugálokat megelőzve az élre ugrott, miután nyert Luxemburgban.

A C csoportban az északírek a 37. percben emberhátrányba kerültek Svájcban, amelyet a továbbra is veretlen hazaiak kihasználtak, így leszakították a riválist, valamint a többi üldözőt, és az olaszokkal maradtak harcban a biztos vb-kijutást érő első helyért.

Az F csoportban Dánia továbbra is százszázalékos, mert hetedik meccsén 4-0-ra legyőzte a változatlanul nyeretlen vendéglátó Moldovát - már az első félidőben kialakult a végeredmény -, ugyanakkor Ausztria nyert a Feröer-szigetek vendégeként, és így tapad az élmezőnyre.

Az angolok Andorra, a lengyelek San Marino ellen nyertek 5-0-ra a jövő évi katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatának magyar érdekeltségű I csoportjában. Az angolok továbbra is veretlenek, a csoport állása pedig a fölényes sikereknek - és az albánok budapesti sikerének - köszönhetően nem változott: az angolok vezetnek az albánok és a lengyelek előtt.

A csoportból az első helyezett jut ki a világbajnokságra, a második pedig pótselejtezőt játszhat a részvételért.

Eredmények, európai vb-selejtezők, 7. játéknap:

A csoport:

Luxemburg-Szerbia 0-1 (Vlahovic 68.)

C csoport:

Svájc - Észak-Írország 2-0 (Zuber 45+3., Fassnacht 91.)
piros lap: Lewis (37., északír)

F csoport:

Feröer-szigetek-Ausztria 0-2 (Laimer 26., Sabitzer 48.)
Moldova-Dánia 0-4 (Skov Olsen 23., Kjaer 34., Nörgaard 39., Maehle 44.)

I csoport:

Magyarország-Albánia 0-1 (Broja 80.)
Lengyelország-San Marino 5-0 (Swiderski 10., Brolli 20.-öngól, Piatek 51., 91., Buksa 84.)
Andorra-Anglia 0-5 (Chilwell 19., Saka 40., Abraham 59., Ward-Prowse 79., Grealish 86.)

Így nyertek az angolok

Így pedig a lengyelek

(MTI)

Vb-selejtezők: A 94. percben fordítottak a skótok, a görögök is a hosszabbításban döntöttek - eredmények, videók
A 94. percben szerezték meg a győztes gólt a skótok, ami a magyarok vb-reményeit tekintve nem jó hír. A svédek könnyedén verték Koszovót, az ukránok Finnországban nyertek.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)