Újabb furcsa dupla az NB I-ben: A Loki játékosa is ugyanazt a csapatot segítette és hátráltatta - videó

A szombati találkozó végeredményének kialakítását magára vállaló debreceni játékos nem az első ilyen "duplázó" a szezonban, zsinórban két forduló alatt kétszer is megtörtént ugyanaz, ráadásul egyazon csapat egy-egy meccsén.
Dudás Gábor 2018. július 29., vasárnap 15:48
Szerző: Dudás Gábor 2018. július 29., vasárnap 15:48

Mint arról beszámoltunk, az NB I 2. fordulójában a DVSC 1-1-re végzett hazai pályán a Mezőkövesddel, úgy, hogy a Loki egyenlítő találata a hajrában, egészen a 87. percben esett.

A debreceniek találatát az a Kinyik Ákos szerezte fejjel, aki bő negyedórával korábban a "rossz" kapuba is betalált. A 71. percben Drazic húzott el a bal szélen, majd lőtt és kísérlete a menteni igyekvő Kinyik lábáról pattant a kapuba, így szerzett vezetést a vendégcsapat.

A Lokival a napokban 2021-ig szerződést hosszabbító 25 éves belső védő a DVSC neveltje, egy idényt eltöltött kölcsönben Budaörsön, majd tavaly nyáron visszatért Debrecenbe és ekkor debütált az élvonalban, a Paks elleni találkozón. Az előző szezonban 28 NB I-es és 6 Magyar Kupa-mérkőzésen lépett pályára, utóbbi sorozatban két gólt is szerzett a bekk.

És ha már Paks: az OTP Bank Liga idei szezonjában nem Kinyik volt az első ilyen duplázó, hiszen az első fordulóban a tolnaiak szélsője, Kulcsár Dávid is mindkét kaput bevette az ugyancsak a Mezőkövesd elleni 1-3 alkalmával.