A Paks bravúrt ért el a Vidi ellen, a Loki a 87. percben mentett pontot - videó, tabella

NB I, 2. forduló: A paksiak közelebb voltak a győzelemhez, végül ikszeltek a bajnoki címvédővel. A Kövesd és a Debrecen is döntetlent játszott egymással.
Budai László 2018. július 28., szombat 21:25
Szerző: Budai László 2018. július 28., szombat 21:25

NB I, 2. forduló

MOL Vidi FC-Paks 1-1

G.: Simon Ádám 29. - öngól, ill. Simon András 22.

MOL Vidi FC: Kovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Tamás K. - Pátkai (Sós 89.), Nikolov (Huszti 67.), Varga J., Kovács I. - Lazovic, S. Scepovic (M. Scepovic 67.)

Paks: Nagy G. - Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Haraszti (Vági A. 92.), Papp K., Bertus, Simon Á., Bartha (Hahn 63.) - Simon A. (Horváth P. 73.)

Az első nagyobb helyzetet a vendégek dolgozták ki: gyönyörű paksi összjáték után Bartha lőhetett kiszorított szögből, de egy kevéssel a bal sarok mellé ment a labda. Alig telt el egy perc, és a Paks vezetést szerzett: Szabó J. baloldali beadását Kovácsik ejtette ki, Simon András így közelről a kapuba lőtt (0-1).

Jöhetett volna a válasz, S. Scepovic közeli lövését azonban védte Nagy Gergely. A 29. percben aztán sikerült egyenlítenie a Vidinek: Tamás baloldali beadása Simon Ádám lábáról pattant szerencsétlenül saját kapujába - öngól (1-1). Teljesen kiegyenlített volt az első félidő.

A második félidőben is hasonlóan telt a meccs. A Paks Szabó fejesével, a Vidi Pátkai közelről a kapu felé kotort labdájával veszélyeztetett. Marko Nikolic Huszti Szabolcs és Marko Scepovic beállításával próbált frissíteni (Stefan Scepovic és Boban Nikolov jött le). Ennek ellenére Csertői Aurél együttese lett veszélyesebb.

A 75. percben a paksiak voltak közel a gólhoz: Szabó J. remek baloldali beadása után Papp fejelt a jobb sarok felé, Kovácsik óriási bravúrral védett. Egy perccel később pedig Haraszti szögletét Lenzsér bólintotta centikkel a bal kapufa mellé. Végül maradt az 1-1.

DVSC-Mezőkövesd 1-1

G.: Kinyik 87., ill. Drazic 71.

DVSC: Nagy - Kinyik, Cikos, Szatmári - Barna, Varga, Kusnyír (Szécsi 77.), Tőzsér, Haris (Calvente 59.), Bódi – Takács (Avdijaj 59.)

Mezőkövesd: Dombó – Farkas, Pillár, Szalai, Vadnai – Meskhi (Katanec 49.), Szeles, Tóth (Vajda S. 82.) – Koszta (Szakály D., 92.), Drazic, Cseri

Nem éppen közönségszórakozató első félidőt játszott egymással a Debrecen és a Mezőkövesd. A találkozó első tíz percében a hazaiak nyomtak, de veszélyes gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A félidő feléhez érve szabadrúgásokkal veszélyeztettek a Loki játékosai, többek között a 33. percben Bódi Ádám 25 méterről célozta meg a kaput, de mellé lőtt. Hét perccel később ismét a labda mögé állt, és tüzelt, de a lövése a kapufán csattant, így maradt a gól nélküli döntetlen a félidőben.

A fordulás után sokáig nem adódott helyzet a két csapat előtt. A 64. percben megemberelték magukat a hazaiak: Varga Kevin kapott egy kiváló indítást, de a kapujából kifutó Dombó Dávidban elakadt a labda, míg előbbi a földre érkezéskor megsérült. Két perccel később a csereként beálló új szerzemény, Albion Avdijaj kapott balról egy remek labdát, és akrobatikus mozdulattal ollózott 11 méterről, ám labdája pár méterrel fölé szállt. A két debreceni helyzet után a kövesdiek a semmiből megszerezték a vezetést: Stefan Drazic két Loki-játékost kicselezett a bal oldalon és lövésre vállalkozott, amibe Kinyik Ákos szerencsétlenül ért bele, így a labda irányt változtatva Nagy Sándor kapujában kötött ki (0-1).

A kapott gól után a hazaiak becsülettel küzdöttek az egyenlítésért, aminek a 87. percben meglett az eredménye: egy jobb oldali szöglet után Kinyik Ákos a rövidbe fejelt és kialakította az 1-1-es végeredményt.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I