Premier League: Firmino vezérletével hatgólos őrült meccset nyert a Pool az MU ellen - videó

A Liverpool 4-2-re nyert a Manchester United vendégeként az angol élvonalbeli bajnokság 34. fordulójából csütörtökre halasztott mérkőzésen.
Csakfoci Admin 2021. május 13., csütörtök 23:09
Szerző: Csakfoci Admin 2021. május 13., csütörtök 23:09

Premier League, 34. forduló

Manchester United-Liverpool 2-4 (Fernandes 10., Rashford 68., ill. Jota 34., Firmino 48., 47., Salah 90.)

A tizedik percben a Premier League történetének ezredik öngóljával került előnybe a Manchester, miután Nathaniel Phillips lábáról pattant a labda a hálóba. Diogo Jota egyenlítését követően Roberto Firmino a szünet előtt és után is betalált, ekkor eldőlni látszott a rangadó, ám Marcus Rashford a 68. percben csökkentette a hazaiak hátrányát. A végeredményt Mohamed Szalah állította be a 90. percben.

A Liverpool legutóbb 2014 márciusában tudott bajnoki meccset nyerni a Manchester United vendégeként. Sikere kulcsfontosságú lehet a Bajnokok Ligája-szereplés kiharcolásában.

A meccset eredetileg május 2-án rendezték volna, de végül rendbontás miatt elhalasztották: a manchesteri szurkolók az Old Trafford környékén transzparenseket kihúzva, görögtüzeket gyújtva tiltakoztak a klubtulajdonos Glazer-család ellen, amely 2005 óta irányítja az egyesületet. A drukkerek régóta elégedetlenek az amerikai tulajdonosokkal, és a nemrég hamvába holt európai Szuperliga – amelyhez a Manchester United is csatlakozott – csak olaj volt számukra a tűzre. A kezdés előtt egy órával több száz szurkoló egy alagúton át – néhány fémkordont félredobva – bejutott a pályára, és fáklyákat gyújtott. A biztonsági személyzet tehetetlennek bizonyult a rohammal szemben. A házigazdák eleinte azt közölték, hogy csúszik a kezdés, majd bejelentették, hogy biztonsági okokból elmarad a találkozó.

Csütörtökön is több száz szurkoló tiltakozott az Old Trafford mellett, a transzparensek és a görögtüzek most is előkerültek, és bár ezúttal erősebb volt a rendőri készültség, a rendfenntartóknak csak két ember őrizetbe vétele erejéig kellett közbeavatkozniuk. (MTI)

Német Kupa: Gulácsi négy gólt kapott, a "beépített ember" hibája is kellett a Dortmund sikeréhez - videó
Története ötödik kupagyőzelmét aratta a Borussia Dortmund, amely a sorozat berlini fináéljában csütörtök este 4-1-re legyőzte az RB Leizpiget.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)