Német Kupa: Gulácsi négy gólt kapott, a "beépített ember" hibája is kellett a Dortmund sikeréhez - videó

Története ötödik kupagyőzelmét aratta a Borussia Dortmund, amely a sorozat berlini fináéljában csütörtök este 4-1-re legyőzte az RB Leizpiget.
Csakfoci Admin 2021. május 13., csütörtök 22:42
Szerző: Csakfoci Admin 2021. május 13., csütörtök 22:42

Sancho góljával már az ötödik percben vezetést szerzett a Dortmund, miután egy szélvész gyors támadás végén Reus mesteri passzából az Európa-szerte keresett angol válogatott szélső 15 méterről, a bal alsóba tekert. A félidő feléhez érve kissé töredezetté vált a játék - köszönhetően a szabálytalanságoknak és a kiosztott sárga lapoknak. A hazaiak hiába birtokolták többet a labdát, ez helyzetekben nem mutatkozott meg.

A 28. percben megduplázta előnyét a Dortmund, ekkor ismét Reus volt főszerepben: kiváló ütemben indította Haalandot, az elődöntőben hibázó Upamecano most sem állt a helyzet magaslatán, nemes egyszerűséggel lepattant a norvég támadóról, aki köszönte szépen és hét méterről Gulácsi kapujába lőtt.

A játékrész hajrájában a Leipzig becsülettel támadt, de nem volt igazán átütőerő a játékában. Az újabb találatot ismét a "sárga-feketék" szerezték: Upamecano a félpályánál ütközött Haalanddal, így Dahoudhoz került a labda, azonnal indította Reust, majd önzetlenül Sancho elé tálalt, aki a már kétségbeesetten menteni igyekvő Halstenberget becsapva és a visszafutó, kiszolgáltatott helyzetben lévő Gulácsi előtt két méterrel a bal alsóba helyezett.

Fordulás után majdnem rögtön szépített a Leipzig, ekkor Haidara bal oldali beadása után a szünetben csereként beállt Nkunku az ötös sarkáról a felső lécet találta telibe. Egy óra elteltével a nyártól már a Bayern München kispadján tevékenykedő Julian Nagelsmann cserékkel frissített csapatán: Forsberg és Laimer érkezett Kampl és Mukiele helyére.

Ennek ellenére nem előttük, hanem Hazard előtt adódott újabb gólszerzési lehetőség, de a végig aktívan játszó Reus középre adása után a jobb alsó mellé lőtt... A 71. percben csak összejött a szépítés a Leipzignek, miután Guerreiro nem figyelt oda eléggé, Olmo pedig 19 méterről a jobb felsőbe lőtt.

A hajrában könnyedén elolvadhatott volna a Dortmund kétgólos előnye, azonban Bürki lövése Nkunkuról a labda nem a kapuban, hanem az oldalvonal mögött kötött ki. A Dortmund lendülete nem hagyott alább, és Haaland megszerezte önmaga második, és csapata negyedik gólját. Az eredmény már nem változott, így a Dortmund 2017 után ismét Német Kupa-győztes lett.

$1

Német Kupa, döntő

RB Leipzig-Borussia Dortmund 1-4 (Olmo 71., ill. Sancho 5., 46., Haaland 28., 87.)

RB Leipzig: Gulácsi - Mukiele (Laimer 62.), Klostermann, Upamecano, Halstenberg - Kampl (Forsberg 62.), Sabitzer, Haidara (Henrichs 70.), Olmo - Sorlöth (Poulsen - a szünetben), Hwang Hee-Chan (Nkunku - a szünetben)

Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Akanji, Hummels, R. Guerreiro - Bellingham (Hazard - a szünetben), Can - Reus (Brandt 92.), Dahoud (Delaney 74.), Sancho (Meunier 89.) - Haaland (Reyna 91.)

Dárdait kihozta a sodrából a kiállított játékosa: "Hülyeség és felesleges volt"
A Schalke elleni bajnokin az egyik jelenet nagyon feldühítette a magyar edzőt.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.