Olasz Kupa: A végére maradt a slusszpoén, ötgólos meccsen jutott az elődöntőbe a Fiorentina - videó

A Fiorentina jutott a labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjébe, miután emberhátrányban, a 94. percben szerzett góllal 3-2-re legyőzte a házigazda Atalantát a csütörtöki negyeddöntőben.
Csakfoci Admin 2022. február 10., csütörtök 21:11
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 10., csütörtök 21:11

Olasz Kupa, negyeddöntő

Atalanta-Fiorentina 2-3 (Zappacosta 29., Boga 56., ill. Piatek 9. - büntetőből, 71., Milenkovic 93.)

A kilencedik percben Krzysztof Piatek büntetőjével szereztek vezetést a vendégek, majd a meccs harmadánál Davide Zappacosta bombagóljával egyenlítettek a bergamóiak. Az 56. percben a házigazdák elefántcsontparti légiósa, Jeremie Boga látványos szóló után volt eredményes, majd a 71. percben Piatek második tizenegyesét Juan Musso kivédte, de a kipattanót a lengyel csatár belőtte.

A rendes játékidő vége előtt tíz perccel a firenzei együttes argentin hátvédjét, Lucas Martinez Quartát kiállították, a 94. percben azonban a csereként beállt Nikola Milenkovic egy szép góllal eldöntötte a meccset és a továbbjutást.

A Fiorentina a legjobb négy között a 21 órakor kezdődő Juventus-Sassuolo összecsapás továbbjutójával találkozik majd.

Az elődöntő már kétmeccses lesz, a párharcok első felvonását március elején, a visszavágókat pedig április közepén rendezik. A döntőre május 11-én, a római Olimpiai Stadionban kerül sor. (MTI)

Olasz Kupa: Hihetetlen végjáték, az új szerzemény elődöntőbe lőtte a Juventust - videó
Utolsóként a Juventus jutott elődöntőbe a labdarúgó Olasz Kupában, miután a csütörtöki negyeddöntőben házigazdaként 2-1-re legyőzte a Sassuolót.