Nemzetek Ligája: A belgák kétgólos előnyről bukták el a meccset, megvan a spanyolok ellenfele a döntőben - videó

Hiába vezetett két góllal Belgium, a franciák ledolgozták a hátrányukat és 3-2-re megnyerték a Nemzetek Ligája második, csütörtöki elődöntőjét, így ott lesznek a vasárnapi fináléban, ahol Spanyolországgal találkoznak.
Csakfoci Admin 2021. október 7., csütörtök 22:39
Szerző: Csakfoci Admin 2021. október 7., csütörtök 22:39

Az első félidőben a franciák inkább visszahúzódtak, a belgák pedig egyre nagyobb fölényben futballoztak, több gólhelyzetük is volt, majd a 37. percben Yannick Carrasco találatával kerültek előnybe. Ez sorozatban már a 39. meccsük volt, amelyen legalább egyszer betaláltak ellenfelük kapujába. Három perccel később Romelu Lukaku duplázta meg csapata előnyét, mindkét esetben Kevin De Bruyne adta a gólpasszt.

A második félidő elején a belgák visszaálltak, szinte kizárólag a védekezésre összpontosítottak, így ekkor már a franciák voltak fölényben, és Karim Benzema jóvoltából a 62. percben szépítettek. Kylian Mbappé ekkor gólpasszt adott, hét perccel később pedig büntetőből egyenlített.

A folytatásban kiegyenlítetté vált a játék, a 87. percben Lukaku ismét gólt lőtt, de a játékvezető les miatt nem adta meg, majd a túloldalon Paul Pogba szabadrúgásból a keresztlécet találta telibe. Támadásban maradt a francia csapat, és a második válogatott mérkőzését játszó Theo Hernández a 90. percben megszerezte a győztes gólt.

Theo Hernández és testvére, Lucas Hernández először szerepelt együtt a franciák kezdőcsapatában. Ilyesmire legutóbb 1974 tavaszán volt példa, amikor Herve és Patrick Revelli is játszott a Románia elleni meccsen.

Mbappé 50. alkalommal lépett pályára hazája válogatottjában, ezzel - 22 éves és 291 napos korában - ő lett a legfiatalabb francia, aki elérte a félszáz mérkőzéses határt. Az eddigi csúcsot Benzema tartotta, ő 24 évesen és 240 naposan játszotta ötvenedik meccsét.

A szerdai, milánói elődöntőben a spanyolok 2-1-re legyőzték a házigazda, Európa-bajnok olaszokat.

A döntőt és a bronzmérkőzést vasárnap rendezik. (MTI)

Nemzetek Ligája, elődöntő - Torino

Franciaország-Belgium 3-2 (Benzema 62., Mbappé 69. - büntetőből, T. Hernández 90., ill. Carrasco 37., Lukaku 40.)

Belgium: Courtois - Alderweireld, Denayer, Vertonghen - Castagne (Batshuayi, 90+2.), Witsel, Tielemans (Vanaken, 70.), Carrasco - De Bruyne, R. Lukaku, E. Hazard (Trossard, 74.)

Franciaország: Lloris - Koundé, Varane, L. Hernandez - Pavard (Dubois, 90+2.), Pogba, Rabiot (Tchouaméni, 75.), T. Hernandez - Griezmann - Benzema (Veretout, 90+6.), Mbappé.

A vasárnapi program

A 3. helyért: Olaszország-Belgium

Döntő: Spanyolország-Franciaország

Nemzetek Ligája: A spanyolok elleni elődöntőben szakadt meg az Eb-győztes olaszok fantasztikus sorozata - videó
A Nemzetek Ligája első elődöntőjében Spanyolország 2-1-re legyőzte Olaszországot, így Roberto Mancini csapata 37 veretlenül megvívott mérkőzés után szenvedett újra vereséget.