Nemcsakfoci: Videón a hatalmas tömegbukás a Tour de France-on - egy néző okozta

A világbajnok Julian Alaphilippe nyerte a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny két tömegbukást hozó nyitó szakaszát.
Dudás Gábor 2021. június 27., vasárnap 15:15
Szerző: Dudás Gábor 2021. június 27., vasárnap 15:15

Az első etapon a Brest és Landerneau közötti 197.8 kilométeres táv és hat kisebb – négy negyedik és két harmadik kategóriás – emelkedő várt a mezőnyre. Az Alpecin-Fenix csapata különleges lila-sárga mezben vágott neki a távnak, tisztelegve legnagyobb sztárja, a holland Mathieu van der Poel nagyapja, a francia körverseny összetettjében nyolcszor dobogós francia Raymond Poulidor előtt.

Kevesebb mint 46 kilométerrel a cél előtt a Jumbo-Visma egyik tagja, a négyszeres időfutam-világbajnok Tony Martin fennakadt egy szurkoló betartott tábláján és elesett. A bukásban több tucat versenyző érintett volt, és mivel az eset a mezőny legelejében történt, megtorpant a sor. A földre kerültek számához viszonyítva – köztük volt az esélyesek közül a szlovén Primoz Roglic is – szerencsésnek mondható, hogy csupán egy kerékpáros kényszerült feladni a viadalt a bukás miatt.

A balesetet okozó néző elmenekült a helyszínről, a rendőrség eljárást indított, jelenleg keresik a balesetkor szemüveget, kék farmert, piros-fehér csíkos pulóvert és sárga esőkabátot viselt nőt. Eljárás indulhat ellene, ha megtalálják.

A nap legtovább, szólóban kitartó szökevényét, a holland Ide Schellinget 28 kilométerrel a cél előtt fogták be, majd 7.5 kilométernél, a lejtmenetben – nagyjából 60 kilométer/órás sebességnél – ismét tömegbukás történt, többen a vízelvezető árokba zuhantak. A súlyos sérülés után a Tourra visszatérő, négyszeres győztes brit Chris Froome sokáig ült a földön, ám végül befejezte a szakaszt.

A harmadik kategóriás emelkedőn lévő befutóig 2300 méter volt vissza, mikor Julien Alaphilippe korai támadása bontotta meg a sort, a francia világbajnok végül nyolc másodperccel előzte meg az összetett esélyesek csoportját.

A nők egynapos versenyét, az ugyancsak Brest és Landerneau közötti 107.4 kilométeres La Course by Le Tour de France-t Vas Kata Blanka csapattársa, Demi Vollering (SD Worx) nyerte. (MTI)