Mestermunka az NB I-ben: 18 passz után lőtt gólt az MTK - videó

Valódi "tiki-taka" előzte meg az MTK negyedik gólját a Haladás ellen, de a magas szintű csapatmunkát nem először mutatták be a kék-fehérek.
Dudás Gábor 2018. december 9., vasárnap 16:34
Szerző: Dudás Gábor 2018. december 9., vasárnap 16:34

A Farkas Balázs találatát megelőző támadásépítés is említést érdemelt az MTK-Haladás NB I-es bajnoki (4-0) utolsó találata előtt: Katona Máté indította útjára a labdát szabadrúgásból és

a gólig a pályán tartózkodó 11 hazai játékosból 10 labdába ért, összesen 18 passz előzte meg a végeredményt beállító, leheletfinom lövést

- számolt be az mtkbudapest.hu.

Nem ez volt azonban az első alkalom, hogy az MTK sokpasszos támadásépítéssel és labdatartással jut el gólig. Még a Merkantil Bank NB II-ben – szintén az Új Hidegkuti Nándor Stadionban – 25 passzból értek el gólt a kék-fehérek a Szeged elleni mérkőzésen. Azt a találatot egyébként szintén Farkas jegyezte...