A román kormány szabadtéri összejöveteleket tiltó rendelete ellenére közös edzést tartott az élvonalban szereplő FCSB, korábbi nevén Steaua Bucuresti labdarúgócsapata.
Az egyesület közleménye szerint a játékosok kérték, hogy folytathassák a felkészülést megfelelő óvintézkedések mellett, éppen ezért kisebb csoportokban, egymástól biztonságos távolságot tartva tréningeztek.
Ionut Stroe sportminiszter azonban már kijelentette, hogy a csapat büntetésre számíthat, ugyanis két elnöki rendeletet is megszegett. Hozzátette, ha edzeni szeretnének, ahhoz mindenképpen az állami illetékesek hozzájárulása szükséges.
A román bajnokságot másfél hónapja függesztették fel, a szövetség abban bízik, hogy júniusban folytatni tudják a küzdelmeket. (MTI)
Olvastad már?
Romániában is lejátszanák a bajnokságot: "Mindenkinek ez az érdeke"
A román élvonalbeli Sepsi OSK elnöke, Diószegi László szerint a terv az, hogy június 13-án induljanak újra a bajnoki küzdelmek.
Elolvasom
Átigazolások
Vasas
Hosszabbítás
A csapat 16 éves utánpótlás-válogatott játékosa, Balogh Áron 2030-ig meghosszabbította szerződését.
Újpest
Hosszabbított a fiatal
Meghosszabbította szerződését a csapat 20 éves, jobb oldali védőként és szélsőként is bevethető játékosa, Sarkadi Kristóf.
ETO FC
Miért nem adtak még el?
A klub által kért magas átigazolási díj, az értékek első BL-körig való megtartásának a szándéka és az edző-, valamint sportigazgató-váltás mind közrejátszik. Körkép a győri helyzetről.