La Liga: Lewandowski csak lesgólig jutott, kezdésnek két pontot bukott a Barcelona - videó

99 perc sem volt elég ahhoz Robert Lewandowskinak, hogy érvényes gólt szerezzen, így hazai pályán nem nyert a Barcelona. A hajrában Busquetset kiállították.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 13., szombat 23:09
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 13., szombat 23:09

Nagy meglepetésre nem tudta legyőzni a Barcelona a Rayo Vallecanót a spanyol bajnokság első fordulójában. A kezdőcsapatban helyet kapott a nyáron igazolt sztárcsatár, Robert Lewandowski, valamint a brazil támadó, Raphinha is, ám egyikük sem tudta bevenni a vendégek kapuját - a lengyel játékos csak lesről volt eredményes.

A szünet előtt azért a Barca kapusának, Ter Stegennek is be kellett mutatnia egy bravúrt, majd a fordulás után pályára lépett Pierre-Emerick Aubameyang is a katalánoknál, de ő is csak helyzetekig jutott. A hosszabbításban Busquets megkapta a második sárgáját, így az utolsó perceket emberhátrányban játszotte le a Barcelona.

La Liga, 1. forduló

Barcelona–Rayo Vallecano 0-0 Kiállítva: Busquets 93. - Barcelona
Celta Vigo–Espanyol 2-2 (Aspas 45+2, Paciencia 63., ill. Exposito 72., Joselu 98. - 11-esből)
Valladolid–Villarreal 0-3 (Jackson 49., Baena 81., 90.)

Ezért kapta a második sárgát Busquets

A vendégeknek is volt nagy helyzete

A meccs összefoglalója

A Barca gólgyárosa a PL-be igazolhat, a Juventus a PSG-ből erősíthet - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.