Ifjúsági BL: A Barca magyar kapusának őrületes dupla védése is kellett a győzelemhez és a továbbjutáshoz - videó

A katalánok Yaakobishvili Áronnal a kapujukban győzték le 3-0-ra a Sahtar Donyecket, így zsinórban negyedik meccsüket is megnyerték az ifi-BL-ben és továbbjutottak.
Budai László 2023. november 7., kedd 14:39
Szerző: Budai László 2023. november 7., kedd 14:39

Ismét a magyar korosztályos válogatott Yaakobishvili Áronnal a kapujában állt fel a Barcelona U19-es csapata az Ifjúsági Bajnokok Ligájában, ahol a Sahtar Donyeck ellen lépett pályára. A katalánok Caldero, Rodríguez és Navarro góljával egy óra játék alatt háromgólos előnybe kerültek, ez az állás pedig nem is változott az utolsó harminc percre ráadásul emberhátrányba kerülő ukránok ellen (0-3).

Ahhoz, hogy a Barca kapott gól nélkül hozza le az összecsapást, a magyar kapustól szükség volt egy parádés dupla védésre is, amely az alábbi videón látható. A Barca így zsinórban negyedik meccsét is megnyerte a sorozatban, és már biztosan továbbjutott. Yaakobishvili pedig a legutóbbi három Ifjúsági BL-meccsén gólt sem kapott.

Videón Yaakobishvili bravúrja

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.