Foci vb: Uruguay és Oroszország már továbbjutott – videó

Az A csoport második fordulójának második mérkőzésén Uruguay 1-0-ra legyőzte Szaúd-Arábiát és ezzel már biztosan ott lesz a nyolcaddöntőben, ahogy Oroszország is.
Csakfoci Admin 2018. június 20., szerda 18:52
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 20., szerda 18:52

Viszonylag kevés helyzet adódott mindkét csapat előtt az első félidőben. A 16. percben könnyedén megszerezhették volna a vezetést az uruguayiak, de Martín Cáceres beadása után Edinson Cavani méterekkel a kapu fölé rúgta a labdát. Sokáig mezőnyjáték folyt a pályán, majd a 23. percben egy szögletet követően a hosszún helyezkedő Luis Suárez belsőzött a kapuba, és ezzel vezetéshez juttatta csapatát (1-0). A bekapott gól után a szaúdiak távoli lövésekkel próbálkoztak, de sikertelenül, így 1-0-s uruguayi vezetéssel vonultak pihenni a felek.

Uruguay nem erőltette a támadásokat, míg Szaúd-Arábia pedig hiába próbálkozott, nem jutott el a kapuig. A 60. percben a dél-amerikaiak növelhették volna előnyüket, de Cavani pontos passzát követően Sanchez 7 méterről fölé fejelt. A 86. percben Cavani ziccerben a kapusba lőtte a labdát.

Uruguay ezzel a győzelemmel hat pontos és már továbbjutott, ahogy Oroszország is, Szaúd-Arábia kiesett.

Világbajnokság, A csoport:

Uruguay-Szaúd-Arábia 1-0 (Suárez 23.)

A gól

v

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)