KAZAN, RUSSIA - JUNE 30: Kylian Mbappe of France celebrates with teammates after scoring his team's third goal during the 2018 FIFA World Cup Russia Round of 16 match between France and Argentina at Kazan Arena on June 30, 2018 in Kazan, Russia. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Foci vb: Drámai, hétgólos meccsen estek ki Messiék a franciák ellen - videó

Hét gólt és francia továbbjutást hozott az oroszországi világbajnokság első nyolcaddöntője, amelyen még vezettek is, de kikaptak és kiestek Messiék.
Csakfoci Admin 2018. június 30., szombat 17:55
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 30., szombat 17:55

Más sebességi fokozatban kezdte a mérkőzést ellenfelénél a francia csapat, aminek meg is lett az eredménye: Griezmann szabadrúgása még a felső lécről vágódott ki, a 13. percben Rojo Mbappéval szembeni szabálytalansága után megítélt büntetőből azonban Griezmann már megszerezte a vezetést (1-0).

Sokkal gyorsabbak, agilisabbak voltak a francia támadók, akikkel meggyűlt a bajuk az argentin védőknek, miközben a dél-amerikaiak támadói elöl nem jutottak helyzetekig. A félidő hajrájában azonban meglepetésre egyenlített Argentína: Banega passza után bő húsz méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba (1-1).

Fordulás után ott folytatódott a mérkőzés, ahol abbamaradt: az argentinok találtak be. Mercado Messi jobb oldalról érkező lövésébe tette bele a lábát, a labda pedig így a bal alsóba vágódott (1-2). Bajban voltak a franciák, de gyorsan tudtak váltani, aminek 10 percen belül lőtt három gól lett az eredménye.

Előbb Pavard lőtt csodaszép mozdulattal a jobb felsőbe (2-2), majd Mbappé pillanatai jöttek: közelről, egy szép csel után talált be (3-2), majd egy gyors kontra végén Giroud kiugratása után lőtt kapásból a jobb alsóba (4-2). Az argentinok a hajrában mentek előre, a hosszabbításban még szépítettek Agüero fejese révén, de a franciák jutottak tovább, és a negyeddöntőben az esti Uruguay-Portugália párharc továbbjutójával találkoznak majd.

Világbajnokság, nyolcaddöntő:

Franciaország – Argentína 4-3 (Griezmann 13. - 11-esből, Pavard 57., Mbappé 64., 67., ill. Di Maria 43., Mercado 48., Agüero 93. )

Tippeld meg Te is a gólkirályod és nyerj!