Foci vb: A parádés szabadrúgással a Real kapusa sem bírt - győzelemmel kezdett Szerbia

Szoros, de megérdemelt sikerrel kezdett Szerbia az E-csoportban. Déli szomszédaink a veterán Kolarov nagyszerű szabadrúgásával verték a meccs elején komoly sanszot elpuskázó Costa Ricát vasárnap.
Dudás Gábor 2018. június 17., vasárnap 15:56
Szerző: Dudás Gábor 2018. június 17., vasárnap 15:56

Nagy kedvvel kezdte mindkét csapat a meccset. Az első helyzet Costa Rica előtt adódott, a 12. percben Gonzalez öt méterről senkitől sem zavartatva fölé fejelt.

A szerbek többet birtokoltál a labdát, többször eljutottak a tizenhatos előterébe, de ott rendre rossz megoldást választottak. A félidő hajrájában Calvo 18 méteres lövése ment kevéssel mellé, majd Milinkovic-Savic óriási ollózását védte Navas, igaz, az asszisztens – tévesen – lest jelzett.

Nem sokkal a fordulás után óriási lehetőséget rontott el Szerbia, az 51. percben, Mitrovic ziccerénél Navas védett bravúrral. Hat perccel később Navas is tehetetlen volt már: a csapatkapitány, Kolarov picit jobbról és ballal végzett el egy 25 méteres szabadrúgást, amelyet nagyszerűen tekert a bal felső sarokba (0-1).

Costa Rica próbálta összekapni magát, bejött az előző vb-n remeklő Campbell is, de ő sem sokat lendített a támadójátékon. Közben a szerbek többször is eldönthették volna a találkozót, Mitrovic, illetve a padról beszállt Kostic révén. Végül maradt a 0-1, Szerbia fontos pontokkal nyitott az esti brazil-svájci meccs előtt.