Felkészülés: Boli és a magyar szélső mesterhármast lőtt, kilencig meg sem állt a Fradi - videó

A Ferencváros felkészülési mérkőzésen 9-0-ra legyőzte a cseh Frydek-Místeket.
Csakfoci Admin 2020. július 22., szerda 17:25
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 22., szerda 17:25

A Ferencváros második ausztriai felkészülési mérkőzésén 9-0-s győzelmet ért el a cseh harmadosztályú MFK Frydek-Místekkel ellen.

Az első komoly helyzetre a 13. percig kellett várni. Lovrencsics távoli lövését blokkolták a védők, a kipattanó Ramadan elé került, aki egyből lőtt 20 méterről, védett a csehek kapusa, Bárta.

A következő percekben is a Fradi irányított, alig több, mint kétpercenként lőtt kapura - derül ki a fradi.hu élő közvetítéséből. A 21. percben közel járt a gólhoz, ám Ramadan lövését ismét Barta védte. A 26. percben megtört a jég - csehek kapuja előtt kavarodó labdára Ramadan csapott le, aki ballal óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (1-0).

A szünetben szinte teljes sort cserélt az FTC, többek között a nyáron szerződtetett Bogdán Ádám, és fiatal védő, Iyinbor Patrick Osagie is pályára lépett.

A második félidő kezdete után megduplázták előnyüket a zöld-fehérek. Heister passzolt vissza az alapvonal közeléből Boli felé, majd ballal a léc alá lőtt (2-0). Alig egy perccel később Tokmac bemutatott egy esernyőcselt, majd kevéssel pörgetett a kapu mellé. A folytatásban tíz perc alatt négy gólt is lőtt a Fradi: az 56. percben Boli, a 60. percben Szánthó, a 64. percben Tokmac, majd a 66. percben ismét Szánthó volt eredményes.

A góleső tovább folytatódott, hiszen a 75. percben a fiatal magyar szélső mesterhármast ért el, miután Botka indítása után elfektette a kapust, és jobbal az üresen maradt hálóba gurított (7-0). Három perc múlva újabb mesterhármast jegyezhettünk fel. Egy jobb oldali szögletet követően Iyinbor csúsztatta tovább a labdát, ami Haratin elé került, aki nagyszerűen látta meg az üresen maradt Bolit, majd kapuba pöckölt (8-0).

A 9-0-s végeredményt Tokmac állította be, aki egy felívelést követően, egy az egyben vihette a kapusra, majd jobbal, higgadtan a bal alsóba gurított.

Felkészülési mérkőzés, Bad Radkersburg

Ferencváros-MFK Frydek-Místek 9-0 (Ramadan 26., Boli 46., 56., 78., Szánthó 60., 66., 75., Tokmac 64., 83.

FTC I. félidő: Dibusz - Lovrencsics, Frimpong, Dvali, Csontos - Somália, Sigér - Isael, Skvarka, Varga - Ramadan

FTC II. félidő: Bogdán - Botka, Blazic, Iyinbor, Heister - Csonka, Haratin - Szánthó, Katona, Tokmac - Boli

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.