Egy év után szenvedett háromgólos vereséget idegenben a Kleinheisler Lászlót is foglalkoztató FK Asztana.
Kleinheisler László végig kezdő volt a címvédő Asztanában, amely idegenben játszott a forduló előtt 6. helyen álló Akzsajik ellen a bajnokság 22. fordulójából előrehozott meccsén.
A találkozón a vendégek már a 4. percben megszerezték a vezetést Khudobyak találatával, majd Mane az 54. percben kétgólosra növelte az előnyt. A végeredményt Eseola állította be a 87. percben.
Az Asztana a mostani vereségének értelmében közel egy év után szaladt bele ilyen súlyos pofonba. Akkor, 2017. május 31-én az Elek Ákost is soraiban tudó Kajrat Almati rúgott nekik hármat.
Az Asztana a bajnokságban 13 forduló alatt 31 pontot szerzett, és az első helyen áll a tabellán, két mérkőzéssel többet játszva és öt pont előnnyel a Kajrat előtt.
Átigazolások
DVSC
Hosszabbítás
A DVSC 2028. június 30-ig meghosszabbította Kusnyir Erik szerződését. A saját nevelésű jobbhátvéd 2018-ban, 18 évesen mutatkozott be a Loki felnőttcsapatában, idén súlyos sérülése után tért vissza.
Hertha BSC
Dárdai Márton
A Berliner Kurier pénteki cikke szerint Dárdai Márton és néhány fiatal játékos más kluboktól is kapott ajánlatot, így nem kizárt, hogy a nyáron távoznak a Herthától.
Csíkszereda
Szabó István egyre közelebb
A román DigiSport megerősíti a Csakfoci korábbi hírét: Szabó István a Csíkszeredánál köthet ki.