Eb-selejtezők: A háború miatt büntetett válogatott majdnem csodát tett, aztán összeomlott - videók

Nagy meglepetésre 3-1-re vezettek már Svájcban, az Eb-selejtezők I-csoportja eddig veretlen listavezetőjének otthonában a fehéroroszok, de a házigazda végül két gyors hajrágóljával pontot szerzett.
Csakfoci.hu 2023. október 15., vasárnap 19:59
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 15., vasárnap 19:59

A csoportot veretlenül vezető svájciak egyértelmű esélyesként léptek pályára, az első félidőben pedig óriási fölényben futballoztak, és Xherdan Shaqiri találatával előnnyel mentek a szünetre. A második játékrészben aztán hiába voltak továbbra is kezdeményezőbbek a hazaiak, a vendégek a játékrész közepén nyolc perc alatt fordítottak, majd a 84. percben, harmadik góljukkal úgy tűnt, hogy lezárják a meccset.

Az addig számtalan helyzetet kihagyó svájciak ugyanakkor a 89. percben Manuel Akanji góljával szépítettek, majd két perccel később Zeki Amdouni egyenlített.

Svájc tehát nagyot mentett az orosz-ukrán háború miatt szankcionált és hazai meccseit is idegenben játszó Fehéroroszország ellen, de még sokba kerülhet neki az otthoni botlás a románokkal és az izraeliekkel folytatott versenyfutásban.

A csehek közben kis híján megégtek a Feröer-szigetek ellen, de 1-0-ra csak győzni tudtak egy kései 11-essel. Grúzia viszont kiütötte Ciprust, a szigetországiak így a hetedik mérkőzésükön is pont nélkül maradtak selejtezősorozatban. (csakfoci.hu / MTI)

Európa-bajnoki selejtezők, vasárnap:

A-CSOPORT

Grúzia – Ciprus 4-0 (Kiteishvili 46., Kvaratskhelia 58., Shengelia 82., Mikautadze 95. – 11-esből)

20:45: Norvégia – Spanyolország

D-CSOPORT

20:45: Törökország – Lettország

20:45: Wales – Horvátország

E-CSOPORT

Csehország – Feröer-szigetek 1-0 (Soucek 76. – 11-esből)

20:45: Lengyelország – Moldova

I-CSOPORT

Svájc – Fehéroroszország 3-3 (Shaqiri 28., Akanji 89., Amdouni 90., ill. Ebong 61., Polyakov 69., Antilevski 84.)

20:45: Románia – Andorra

A Koszovó-Izrael mérkőzést elhalasztották.

Szerencsés magyar válogatottról, szégyenletes koreográfiáról és hazai drukkerekről írnak a szerbek - lapszemle
A szerb sajtó nehezen tudja megemészteni, hogy másodszor is kikapott válogatottjuk a magyaroktól. Úgy érzik, a szerb csapat elátkozott volt. Belemarnak a magyar drukkerek koreográfiájába, valamint a szurkolókba is.
Carlos Auzqui
Argentin sajtóhírek szerint a San Lorenzo több mint egy év elteltével sem fizette ki Carlos Auzqui átigazolási díját a Fradinak.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)