BL: Haalandra már nincsenek szavak, a Juventust 10 ember ejtette ki - videók

A Borussia Dortmund és a Porto is továbbjutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe kedden. Utóbbi nem mindennapi körülmények között.
Dudás Gábor 2021. március 9., kedd 23:46
Szerző: Dudás Gábor 2021. március 9., kedd 23:46

A Borussia Dortmund sevillai győzelme után jóval esélyesebb volt a továbbjutásra a hazai visszavágó előtt, de azért meg kellett dolgoznia az összesített sikerért. A vendégcsapat dominált, de a dortmundiak szereztek vezetést, naná, hogy Erling Haaland góljával, a 20 éves norvég gólmasina Reus passzát terelte a kapuba.

A fordulás után a fiatal csatárcsillag 11-esből is betalált, így 6 BL-meccsen már 10 találatnál jár az idényben. Összességében pedig 20 BL-gólja van - ehhez 14 meccsre volt szüksége...

A spanyolok azonban nem adták fel, egy 11-essel szépítettek, majd hosszú hajrát nyitottak az egyenlítésért és a remélt hosszabbításért. A 2-2 végül össze is jött nekik a ráadásban - a marokkói En-Nesyri is duplázott -, de így is a Dortmund jutott a legjobb nyolc közé.

A Juventusnak ennél sokkal jobban meg kellett volna izzadnia, hiszen nem elég, hogy 2-1-re kikapott Portóban, még a torinói visszavágón is a portugál csapat került előnybe egy 11-essel.

Azonban úgy tűnt, van innen is visszaút, az olasz rekordbajnok Chiesa duplájával fordított és miután a Porto az iráni Mehdi Taremi két percen belül kapott két sárgája után tíz emberre fogyatkozott, a Juve emberfórban rohamozhatott a harmadik gólért. Erre több lehetősége is volt, kétszer a kapufát is eltalálták a hazaiak, de végül hosszabbításra került sor.

Hiába azonban az emberhátrány, az FC Porto szerezte a következő gólt, Sergio Oliveira szabadrúgásból talált be a 115. percben. Ekkor úgy tűnt, minden eldőlt, de nem sokkal később Rabiot egy fejessel visszahozta a Juve reményeit.  De csak rövid időre, a találat ugyanis a győzelemhez elég volt, a továbbjutáshoz már nem, az 54. perctől tíz emberrel futballozó Porto idegenben lőtt góllal kiejtette az olaszokat.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntők, kedd:

Borussia Dortmund - Sevilla 2-2 (Haaland 35., 54. – a másodikat 11-esből, ill. En-Nesyri 68., 96. – az elsőt 11-esből)

Továbbjutott a Dortmund, 5-4-es összesítéssel.

Juventus - FC Porto 3-2 (Chiesa 49., 63., Rabiot 117., ill. Sergio Oliveira 19. , 115. - az elsőt 11-esből) - piros lap: M. Taremi (Porto, 54.)

Továbbjutott a Porto (4-4, idegenben lőtt góllal).