A Fradi kétszer is vezetett, de kikapott a lengyel riválistól - videó

Negyedik törökországi felkészülési mérkőzésén is nyeretlen maradt a Ferencváros. Vasárnap a lengyel elő osztályban szereplő Korona Kielce 1-2 után fordított és győzött 3-2-re.
Dudás Gábor 2019. január 20., vasárnap 16:57
Szerző: Dudás Gábor 2019. január 20., vasárnap 16:57

0-0-ra végződött a Ferencváros és a lengyel élvonalbeli Korona Kielce felkészülési találkozójának első félideje, pedig mindkét csapat betalálhatott volna, az FTC akár többször is. A legnagyobb lehetőség Bőle jobboldali szögletét követően alakult ki, ekkor Böde csúsztatott remekül a rövid sarok felé, de Miskiewicz bravúrral kitolta a labdát - derül ki a fradi.hu tudósításából.

A fordulás után viszont már jött a Fradi-gól: Leandro remek lapos indítással találta meg a kiugró Bödét, aki a középen futó Moutarihoz centerezett, utóbbi pedig közelről a kapu közepébe lőtt. A 63. percben Szerhij Rebrov alaposan felforgatta a csapatát (a fiatal Varga maradt a kapuban), és a kezdeti rendezetlenséget azonnal büntette a Kielce, a 65. percben Forbes fejelt az ötösről a kapuba.

Nem sokkal később azonban újra előnybe került a magyar listavezető, a 71. percben Heister beadását Varga Roland fejelte 8 méterről a hálóba. Két perc elteltével megint eltűnt a magyar fór, Forbes közelről a kapuba sarkazott, sőt, ezzel még nem volt vége. A 86. percben Rymaniak lőtt 22-ről a bal alsó sarokba, eldöntve a törökországi találkozót. Az FTC negyedik edzőmeccsén is nyeretlen maradt.

Felkészülési mérkőzés:

Ferencváros - Korona Kielce 2-3 (Moutari 50., Varga R. 71., ill. Forbes 65., 73., Rymaniak 86.)

FTC: Varga Á. – Botka (Lovrencsics G., 53.), Takács, Dvali, Vida (Csernik, 46.) – Leandro, Gorriaran – Bőle, WIlmots, Amadou - Böde

A 63. perctől: Varga Á. - Lovrencsics G., Blazic, Frimpong, Heister - Haratin, Sigér - Varga R., Gorriaran, Petrjak - Sihnevich

Először győzött a Diósgyőr 2019-ben
Hátrányból fordítva nyerte meg 2-1-re a DVTK a román élvonalbeli FC Politehnica Iași elleni vasárnapi edzőmérkőzését Törökországban. A jászvásáriak ellen a fiatal Bárdos, illetve Vernes volt eredményes.