Vb 2022: Messi megvillant Mexikó ellen, Argentína két remek góllal ugrott a második helyre

Messi remek átlövéssel szerzett vezetést, majd Enzo Fernández védhetetlenül tekert Ochoa kapujába, így Argentína a 2. helyről várhatja a csoportkör zárómérkőzését.
Póczik Dávid 2022. november 26., szombat 21:57
Szerző: Póczik Dávid 2022. november 26., szombat 21:57

A félidő első 20 percében bátran és erőszakosan futballoztak a mexikóiak, Argentína az utolsó negyed órában veszélyeztette Ochoa kapuját.

A 11. percben Herrera egy Guardado-szabadrúgást továbbított a bal sarok felé, de a kapu előtt érkező Araujo lemaradt a beadásról.

A 29. percben Acuna balról, az alapvonalról adott középre egy labdát, amire Messi érkezett, azonban az argentin zseni jócskán a kapu fölé fejelt. Néhány perccel később Messi jobbról szúrt kapura egy szabadrúgást, amit Ochoa maga fölé ütött, de a labda végül Mexikóé lett, miután az argentinok szabálytalankodtak vele szemben.

A 40. percben Di Maria jobb oldali beadása után Lautaro Martinez 6-7 méterről, a védőjét ellökve méterekkel a kapu mellé fejelt. A 45. percben Vega 27 méterről lőtt kapura egy szabadrúgást, Emiliano Martinez csodálatos mozdulattal fogta a jobb felsőbe tartó labdát.

Az 51. percben Messi 22 méterről, ígéretes szögből lőtt kapura egy szabadrúgást, ami azonban bő másfél méterrel a kapu fölé szállt.

A 64. percben aztán megtört a jég. Di Maria passza után Messi 24 méterről vett maga elé egy labdát, majd ballal, sebészi pontossággal zúdított a bal alsóba. 10 perccel később ismét a PSG sztrája volt akcióban, éles szögből tette próbára Ochoát, de a mexikói kapus lábbal hárítani tudott.

A 87. percben Argentína gyorsan elvégzett egy sarokrúgást, majd a 16-oson belül Enzo Fernández szép cselt csinált és jobbal védhetetlenül tekert a bal felsőbe.

Argentína így 2-0-ra győzött Mexikó ellen, Messiék a második helyről várják a Lengyelország elleni csoportrangadót.

Labdarúgó-világbajnokság, C-csoport

Argentína-Mexikó 2-0 (Messi 64., Fernández 87.)

Az összes eddigi eredmény itt

A tabellák pedig itt

Vb 2022: Messi négy év múlva is ott lehet a világbajnokságon - minden fontos hír itt!
November 20. és december 18. között rendezték meg Katar öt városában a 22. világbajnokságot. Honlapunk a torna ideje alatt és után is minden fontos eseményről, folyamatosan frissülő cikkben számol be!