Fotó: bbc.com

Vb 2022: Kikaptak Ausztráliától, a kiesés szélére sodródtak Laidouniék - videó

Nem voltak túl hatékonyak támadásban a tunéziaiak, ellenben hátul egyszer kapituláltak, így jelenleg a csoportjuk utolsó helyén állnak. A Fradi középpályásának 67 perc jutott.
Nyikes Zoltán 2022. november 26., szombat 12:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. november 26., szombat 12:58

A katari világbajnokság szombati játéknapja a Tunézia-Ausztrália találkozóval indult a D-csoportból. Az afrikai együttesben ezúttal is a kezdők között kapott helyet a Ferencváros középpályása, Aissa Laidouni, igaz azok után, hogy a dánok ellen a mezőny legjobbja volt, ez egyáltalán nem meglepő.

1. félidő

Harcosan, sok kemény belépővel vette kezdetét a mérkőzés, helyzetre egészen a 23. percig kellett várni, ekkor viszont meg is született az első gól: Goodwin baloldalról érkező megpattanó beadása épp jó volt Duke-nak, aki 9 méterről a bal sarokba csúsztatott, 0-1.

Tunézia csak a játékrész végéhez közeledve tudott komolyabb lehetőséget kidolgozni, a 41. percben egy gyorsan elvégzett bedobás után Dräger lőhetett nagy helyzetben, de Sutter bevetődve blokkolt, míg a hosszabbításban Dzsebali jobboldalról adott be laposan, Mszakni meg is előzte védőjét de hét méterről a bal sarok mellé lőtt.

2. félidő

A második játékrészben sem kényeztette el a nézőket a két csapat, Tunézia ugyan kisebb mezőnyfölényben játszott, de Ryan kapus alig-alig találkozott a labdával.

A 26. perctől sárga lappal játszó Laidouninak ezúttal 67 perc jutott, lecserélése után nem sokkal Maclaren baloldalról érkező centerezéséről maradt le milliméterekkel Leckie a kapu előtt, majd a 74. minutumban Mooy kísérlete volt pontatlan 20 méterről.

A hajrára sikerült egy fokozattal feljebb kapcsolnia Tunéziának, de a 16-oshoz érve rendre jöttek a pontatlanságok, vagy egy ausztrál védő közbelépése. A helyzet a hatperces hosszabbításban sem változott, így vereségével Tunézia a csoport utolsó helyére esett vissza, a harmadik fordulóban pedig Franciaország lesz az ellenfél.

Jegyzőkönyv

Világbajnokság, D-csoport, 2. forduló

Tunézia-Ausztrália 0-1 (Duke 23.)

Tunézia: Dahmen – Bronn (Kesrida, 73.), Meriah, Talbi – Dräger (Szasszi, a szünetben), Szkiri, Laidouni (Hazri, 67.), Abdi – Szliti, Dzsebali (Henisszi, 73.), Mszakni.

Ausztrália: Ryan – Karacic (Degenek, 75.), Souttar, Rowles, Behich – Mooy – Irvine, McGree (Hrustic, 64.) – Leckie (Baccus, 85.), Duke (Maclaren, 64.), Goodwin (Mabil, 85.).