Vb 2022: "Horvátország nem 20 évente csinál valamit" - Modric elárulta, meddig folytatja biztosan

Egyelőre nem vonul vissza a válogatottságtól Luka Modric, a horvátok világsztárja. A 2023-as Nemzetek Ligája négyes döntőjében még pályára lépne.
Csakfoci.hu 2022. december 18., vasárnap 11:40
Szerző: Csakfoci.hu 2022. december 18., vasárnap 11:40

Az aranylabdás középpályás az egész tornán csapata egyik legstabilabb játékosa volt. A 37 éves klasszis nem jelentette ki, hogy ez volt az utolsó világbajnoksága, arra csupán célzást tett.

- Lehet, hogy ez volt, de most nem tudok mondani semmi biztosat ezzel kapcsolatban – mondta Luka Modric. Hozzátette: szeretne játszani a válogatottban, a Nemzetek Ligája júniusi négyes döntőjével még tervez, a folytatást pedig majd meglátja.

- Nagyon boldog vagyok, miként egész válogatottbeli karrierem alatt, amely során már a második vb-érmemet szereztem.

Szerettem volna megnyerni a vb-trófeát, ez volt a nagy álmom, de sajnos nem jött össze. Ennek ellenére a két vb-éremmel is boldognak érzem magam

– nyilatkozta.

Kiemelte: jó lett volna ismét döntőt játszaniuk, most viszont győztes találkozóval zárták a vb-t, és annak az emlékével utazhatnak haza. Hozzátette: azért is fontos számukra az érem, mert mostantól a horvát válogatottról nem lehet olyanokat mondani, hogy az csak egy olyan csapat lenne, amely „húszévente csinál valamit”.

- A legutóbbi és a mostani világbajnokságon elért eredményekkel sikerült feltenni a horvát válogatottat a nagy csapatok térképére – közölte.

Mint ismert, Horvátország a bronzmeccsen 2-1-re legyőzte Marokkót. (MTI nyomán)

A horvát aranygeneráció sorozatban második vb-jét is éremmel zárta - Modricék Marokkót győzték le a bronzmeccsen
Egy gyors gólváltást követően Orsic remek találata döntötte el a harmadik hely sorsát, Horvátország lett a bronzérmes.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.