Vb 2022: Egy kameruni csatár lőtte Kamerun ellen a győztes gólt - videó

Egy gól döntött a világbajnokság G-csoportjának nyitómeccsén: a Kamerunban született svájci csatár, Embolo lőtte Kamerunnak a második félidő elején.
Dudás Gábor 2022. november 24., csütörtök 12:56
Szerző: Dudás Gábor 2022. november 24., csütörtök 12:56

Mindkét oldalon akadtak gólszerzési lehetőségek az első játékrészben, de Kamerun állt közelebb a vezetéshez. Például a 10. percben: ekkor Ekambi 11 méterre a kaputól lőhetett egy lecsorgó labda után, de elrontotta az igencsak kecsegtető helyzetet. Négy perccel később újabb nagy afrikai lehetőség maradt ki, a Bayern Münchenben futballozó Choupo-Moting egyedül vezethette kapura a labdát a félpályától, de mire lövéshez jutott, Akanji beérte és picit megbillentette, a lelassuló labdát pedig Sommer simán védte.

Eközben Svájc a mezőnyben irányított, de az afrikaiak veszélyesen kontráztak. A 31. percben Choupo-Moting passza után Hongla lőtt az ötös jobb sarkáról, Sommer azonban védett, majd Widmer takarított.

A 40. percben, egy védelmi hiba után Embolo iramodott meg a kapu felé, de őt is utolérték és szögletre mentettek előle. A sarokrúgás után Widmer fejelt a jobb sarok mellé. A félidő ráadásában aztán megint egy svájci fejes okozott némi riadalmat, de Akanji az ötösről, centikkel csúsztatott a kapu mellé.

A fordulás után nem sokkal megszerezte a vezetést Svájc. Shaqiri adott be laposan jobbról, a Yaoundéban, Kamerunban született 25 éves támadó, Embolo pedig - meglehetősen magára hagyatva - 6 méterről a hálóba passzolt. Vezető találatát nem követte látványos gólöröm, tisztelegve szülőhazája előtt (1-0).

Az 57. percben majdnem jött az egyenlítés, de Choupo-Moting éles szögből leadott lövésénél jól zárta a szöget a svájci kapus. Szinte az ellentámadásból Svájc is veszélyeztetett, de Varga pocsék megoldást választott ígéretes lövőhelyzetben. A 24 éves Augsburg-szélső tíz perccel később már jobban kísérletezett, de közeli lövését hatalmas bravúrral védte Onana.

A 84. percben a svájciak kezezést láttak a 16-oson belül, Aboubakar mozdulatánál, de a játékvezető és a VAR sem ítélt 11-est. A 88. percben Xhaka távol löketét csípte el a kameruni hálóőr a bal alsónál.

A "csak" hatperces hosszabbítás egy nagyobb helyzetet hozott még (Seferovic ziccerét blokkolta Castelletto), így maradt az 1-0, azaz Afrika továbbra is vár az első győzelmére a 2022-es világbajnokságon, Kamerun pedig zsinórban nyolcadik vereségét szenvedte el a vb-ken.

Labdarúgó-világbajnokság, G-csoport:

Svájc - Kamerun 1-0 (Embolo 48.)

14:00: Uruguay - Dél-Korea (H-csoport)

17:00: Portugália - Ghána (H-csoport)

20:00: Brazília - Szerbia (G-csoport)

Vb 2022: "Jézusom, ott vagyunk a tv-ben" - WC-szünet miatt csúszott a meccskezdés, Ferenc pápa is megszólalt
A szerdai játéknapon sem maradtunk meglepetések, érdekességek és sérülések nélkül. A németek már-már megalázó veresége, a spanyolok 7 gólos, könyörtelen kivégzése jelentették a legizgalmasabb témákat.
Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.