Fotó: twitter.com/FIFAWorldCup

Vb 2022: Csak egyszer tudtak visszajönni a dánok, Mbappé duplájával a nyolcaddöntőbe lőtte a franciákat

A franciák sokáig dominálták a mérkőzést, és Mbappé góljával a vezetést is megszerezték, de a dánok gyorsan visszajöttek a találkozóba. Aztán a hajrában újra érkezett Mbappé, és megnyerte a meccset a franciáknak, akik így tovább is jutottak.
Budai László 2022. november 26., szombat 18:56
Szerző: Budai László 2022. november 26., szombat 18:56

Végig támadta az első félidőt a francia válogatott a Dánia elleni vb-meccsen. Az első lehetőség Varané volt, akinek a csúsztatása után Maehle mentett a kapu torkában. Majd következett Rabiot, aki szintén fejjel próbálkozott, itt már Schmeichelnek kellett nagyot fognia.

A 16-oson belülre viszonylag könnyen bejutottak a franciák, akik Mbappé kavargatása után Koundé révén is veszélyeztettek, megint egy védőnek kellett mentenie. De Griezmann is igen aktív volt, ő a 34. percben lőtt kiszorított szögből, Schmeichel lábbal védett.

A dánok egyetlen lehetősége a 36. percben jött el, ekkor egy szépen végig vitt kontrát Cornelius nem sokkal mellé menő lövése zárta le. A legnagyobb helyzet pedig a szünet előtt Mbappé előtt adódott, de Dembélé visszakészítését 11 méterről, senkitől sem zavartatva csúnyán fölé bombázta.

Kevésbé aktívan kezdődött a második játékrész, először az 57. percben alakult ki érdekesebb történés: Mpappé pazarul fordult le emberéről, a kapu felé iramodott, 17 méterről lőtt, Schmeichel viszont résen volt, és a jobb felső elől kiütötte a labdát. Pár perccel később Griezmann vett át nagyon jól egy indítást, ezzel rögtön nagy helyzetbe hozta magát, de 16-ról nagyon fölé lőtt. Aztán alaposan belehúztak a csapatok.

A francia nyomás a 61. percben érett góllá: ismét Mbappé lódult meg, szépen ugratta ki Hernándezt, aki egyből visszatálalt a PSG csatára elé, ő pedig közelről a kapuba helyezett (1-0).

A dánok azonban hamar egyenlítettek: egy jobb oldali szögletet Andersen csúsztatott tovább, majd a berobbanó Christensen nagy erővel a léc alá fejelt (1-1).

Sőt, akár fordíthattak is volna a dánok, Damsgaard visszakészítése után Lindström lőhetett szemben a kapuval, 7 méterről, de kísérletét védte Lloris. A franciák Tchouameni fejese után vették vissza kis híján a vezetést, de Maehle hátáról egy kevéssel a jobb sarok mellé pattant a labda. Nem sokra rá pedig Rabiot félollózott fölé közelről, látványos mozdulattal. De a dánok sem tétlenkedtek, Braithwaite úgy pörgetett mellé közelről, hogy a labda még a kapufát is érintette.

Az adok-kapokból végül a franciák jöttek ki jól, Griezmann jobbról a kapu elé ívelt labdáját Mbappé tessékelte egy méterről, combbal a kapuba (2-1).

Labdarúgó-világbajnokság, D-csoport

Franciaország-Dánia 2-1 (Mbappé 61., 86., ill. Christensen 68.)

Az összes eddigi eredmény itt

A tabellák pedig itt

Vb 2022: A torna legnagyobb védése kellett a lengyelek győzelméhez, Szczesny lett a hős Szaúd-Arábia ellen - videó
Wojciech Szczesny eszén nem tudtak túljárni az ezúttal is jól játszó szaúdiak. Lengyelország Zielinski és az első vb-gólját szerző Lewandowski góljával 2-0-ra győzött.
Vb 2022: Kikaptak Ausztráliától, a kiesés szélére sodródtak Laidouniék - videó
Nem voltak túl hatékonyak támadásban a tunéziaiak, ellenben hátul egyszer kapituláltak, így jelenleg a csoportjuk utolsó helyén állnak. A Fradi középpályásának 67 perc jutott.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.