Eb-selejtezők: Simán nyertek az olaszok és a dánok, nagy meglepetéssel zárult a magyar csoport másik mérkőzése

A litvánok idegenben győztek a bolgárok elleni találkozón. Az olaszok Máltát, a dánok a kazahokat verték.
Budai László 2023. október 14., szombat 23:58
Szerző: Budai László 2023. október 14., szombat 23:58

Nagy meglepetésre Litvánia győzelmével zárult a bolgár-litván Eb-selejtezős mérkőzés a mieink csoportjában. A hazaiak Andrian Kraev kiállítása miatt már a szünet előtt emberhátrányba kerültek, amit a vendégcsapat ki is használt: Sirvys előbb a 45. percben, majd az 55.-ben is betalált, így Litvánia 2-0-ra nyert.

Eb-selejtezők, 7. forduló

G-csoport

Bulgária-Litvánia 0-2 (Sirvys 45., 55.) - kiállítás: Kraev 42. (Bulgária)

A dán és az olasz válogatott is magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a jövő évi, németországi labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának szombati játéknapján. A dánok a kazahokat verték két góllal, míg az Eb-címvédő olaszok a C-csoportban pont nélkül sereghajtó máltaiaknál bizonyultak jobbnak 4-0-ra. Mindkét győztes csapatban akadt egy duplázó, a dánoknál Robert Skov, az olaszoknál pedig Domenico Berardi.

H-csoport

Dánia-Kazahsztán 3-1 (Wind 36., Skov 45., 48., ill. Vorogovskiy 58.)

korábban:
Észak-Írország - San Marino 3-0
Szlovénia-Finnország 3-0

A csoport állása: 1 Szlovénia 16 pont (16-6), 2. Dánia 16 (15-6), 3.  Finnország 12 (11-7), 4. Kazahsztán 12 (10-8), 4. Észak-Írország 6., 5. San Marino 0

C-csoport

Olaszország-Málta 4-0 (Bonaventura 23., Berardi 45., 63., Frattersi 93.)

korábban:
Ukrajna - Észak-Macedónia 2-0 (1-0)

A csoport állása: 1. Anglia 13 pont/5 mérkőzés, 2. Olaszország 10/5 (10-4), 3. Ukrajna 10/6 (8-7), 4. Észak-Macedónia 7/6, 5. Málta 0/6

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.