Fotó: Puskás Akadémia

Hornyák elárulta, ki lesz a Puskás első számú kapusa: "A türelmessége miatt nagyon megérdemli"

A Puskás Akadémia edzője azt is kijelentette, tovább akarnak jutni az Aris elleni párharcból a KL-ben.
Budai László 2025. július 24., csütörtök 9:50
Fotó: Puskás Akadémia
A Puskás Akadémia edzője azt is kijelentette, tovább akarnak jutni az Aris elleni párharcból a KL-ben.
Szerző: Budai László 2025. július 24., csütörtök 9:50

A Puskás Akadémia csütörtökön 18.00-tól a ciprusi Aris otthonában lép pályára, ahol szerdán már igen apokaliptikus körülmények között kellett edzenie (lásd itt). A találkozót megelőző sajtótájékoztatón Hornyák Zsolt beszélt várakozásairól.

- Nem várok egyszerű meccset, a Konferencia Ligába nem kerülnek könnyű csapatok. Ismerem az Arist, képben vagyok az erősségeikkel, gyenge pontjaikkal. Egy jó, szervezett ellenfél, viszont mi azért jöttünk, hogy jó mérkőzést játsszunk, az a tervünk, hogy szervezett játékkal, kellőképp reprezentáljuk Magyarországot és a klubot, úgy, ahogy megtettük a múltban is. Helyt szeretnénk állni játékban és eredményben is. Nyugodtan kijelenthetem, hogy tovább szeretnénk jutni - de nyilván az Aris is. Mindkét csapatnak nagyon nehéz ez az időjárás, de azért sem emeltem ki, mert ez a hazaiaknak sem lesz könnyű, nem tudjuk, kinek lesz előny vagy hátrány. Erre készülünk, ez az adott légkör, ehhez fogunk alkalmazkodni.

Hornyák azt is elárulta, ki lesz a csapat kezdő kapusa Pécsi Ármin Liverpoolba igazolása után.

Markek Tomi megérdemli a lehetőséget, ezzel már élt is egyébként korábban, hiszen már volt első számú kapus, amíg Ármin nem védett. Bízom Tomi képességeiben, a munkájában, de persze szerződtettünk és hoztunk is fel új kapust (Dala Martin jött a Vidiből, Bozó Mirkó a második csapatból - a szerk.), a kapusposzton a Puskás jövője nincs veszélyben. Markek vált az első számú kapussá, ő kapja meg újból a bizalmat, kiemeltem, hogy a türelmessége miatt nagyon megérdemli, hogy visszakerüljön a kapuba.

Olvastad már?
Most derült ki: Nem is elég egy fiatal magyart játszatni az NB I-ben - kardinális részlet szivárgott ki pár nappal a rajt előtt
Diósgyőrben állítják, hétfőn derült ki a számukra, hogy nem egy, hanem inkább két-három fiatalnak kell majd játszania meccsenként.
Elolvasom

 

Neked ajánljuk
Átigazolások
Puskás A.
Markeket kölcsönadhatják
Kevesebb mint 3 hete még kezdőkapusként játszott Markek Tamás, míg legutóbb már a meccskeretben sem volt ott. Úgy tudjuk, kölcsönben még nyáron új csapatba szerződhet.
Szpari/Fradi
Újabb Katona jön?
Az m4sport.hu információi szerint újrakezdődtek a tárgyalások a Szpari és a Fradi között Katona Bálint átigazolása ügyében.
Csákvár
Kölcsönadták a fiatal tehetséget
Hivatalos honlapján jelentette be az NB II-ben szereplő Csákvár, hogy kölcsönadta a 2007-es születésű Grünfelder Attilát a harmadosztályú Bicskének.
Tovább az összes átigazoláshoz