Foci vb: A szerbek bánták a torna első fordítását – videó

Svájc a 90. percben szerzett góllal nyert a világbajnokságon, a 2018-as tornán először szerzett három pontot hátrányból egy csapat.
Csakfoci Admin 2018. június 22., péntek 22:00
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 22., péntek 22:00

Remekül kezdték a szerbek a Svájc elleni mérkőzést az oroszországi világbajnokságon: Mitrovic fejesét Sommer védte bravúrral, majd megszerezték a vezetést, Tadic jobb oldali beadását Mitrovic bólintotta a jobb felsőbe (1-0). Lassan éledeztek a svájciak, Dzemaili lövése, majd közeli próbálkozása jelentett veszélyt, de gólt nem tudtak szerezni. A játékrész utolsó percei ismét a szerbeké voltak, Tadic kétszer, Tosic egyszer találhatott volna be.

Fordulás után jóval aktívabban futballoztak a svájciak, aminek gyorsan meg is lett az eredménye. Shaqiri blokkolt lövése után Xhaka nagy bombagóllal egyenlített (1-1). Mindkét együttes támadott, Shaqiri látványos kapufát lőtt, a szerbek egy ízben nem is teljesen ok nélkül reklamáltak tizenegyest, a svájciak pedig elsősorban kontrákkal veszélyeztettek. Így született meg a 90. percben a győztes gól is: szerb támadás után a félpályánál helyezkedő Shaqiri kapott labdát, ziccerbe hozta magát, majd a kapuba lőtt, ezzel megnyerve a mérkőzést csapatának (1-2)